Gyógynövényeket ajánl légúti panaszokra a bükki füvesember

Szabó Gyuri bácsi most a nátha, az influenza és a bronchitis tüneteinek enyhítésére ajánl remek természetes megoldásokat.

null

A télen gyakori felső légúti betegségek javarészt vírusos eredetűek, de baktérium is okozhatja a szokásos orrfolyást, torokfájást és köhögést. A bükki füvesember tanácsai arra nézve, hogyan szerezheti vissza mielőbb a jó közérzetét!

NÁTHA, MEGHŰLÉS

A náthára nagyon jó a kakukkfű, a szurokfű, a kamilla, de említhetnénk még a hársfa- és bodzavirágot, melyeknek enyhe izzasztó-lázcsillapító hatásuk is van. Hosszan tartó és magas láz esetén természetesen orvoshoz kell fordulni, de a hőemelkedés nagyon jól kezelhető gyógynövényekkel. Influenza esetén is ugyanezeket a gyógynövényteákat fogyassza. Ne feledkezzen el a C-vitamin pótlásáról sem, erre a legjobb a langyos vízben 8-10 órán át áztatott csipkebogyó levét meginni.

TOROKGYULLADÁS

A torokfájás enyhítésére naponta háromszor kell zsályából, kamillából, borsmentából, apróbojtorjánból készült, 1 : 1 arányban kevert teával gargarizálni – ajánlja a bükki füvesember.

Majdnem minden betegségre tud ajánlani természetes gyógymódot (A képen Szabó György gyógynövényszakértő, a bükki füvesember beszédet mond a gyógynövényes készítményeit előállító Pharmaherb Kft. új gyógynövény üzemének alapkőletételi ünnepségén Bükkszentkereszten 2018. október 11-én)
Fotó: MTI/Komka Péter

Ezek természetes fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő hatású gyógynövények. Persze, utána ne öntse ki a teát, hanem igya meg, érdemes elfogyasztani belőle napi 2-3 csészével. Hatékony még a gyulladáscsökkentésre bevált kamilla, bodzavirág és lándzsás útifű keverékből készült tea is. Nem múló torokgyulladás és magas láz esetén forduljon orvoshoz, aki eldönti, hogy a panaszait vírus, vagy baktérium okozza-e.

KÖHÖGÉS

Népgyógyászati tapasztalatok szerint a köhögést leginkább a bodza, a szurokfű, a kakukkfű és az útifű csillapítja. A bodzát, szurokfüvet teaként fogyassza, de az útifűből és a kakukkfűből készült szirupok is nagyon jól enyhítik a kellemetlen panaszt.

BRONCHITIS

Jolly joker a tüdőfűlevél teája! Ahogy a nevében is benne van, mindenféle légúti betegség esetén megoldást hoz. Ha letapadt a hörgőkben a váladék, segítheti a tisztulását köptető hatású gyógynövényekkel, erre a kakukkfüvet és a szurokfüvet ajánlja a bükki füvesember. Ezekből is készíthet keveréket, de a tüdőfűből kevesebbet adjon hozzá, mert erősebb az íze.

TÜDŐGYULLADÁS

Ha az orvos tüdőgyulladást állapít meg, akkor Gyuri bácsi Tüdőfűleveles teakeverékével segíthet magán. Ez egy keserűbb ízű, erős teakeverék, ezért csak napi 1 csészével ajánlott elkortyolgatni, egyenletesen elosztva a nap folyamán.

A bükki füvesember egészségügyi tanácsairól szóló cikk eredeti változata IDE kattintva érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.