A 623 milliárd won (126 milliárd forint) értékű ügylet során 15,2 millió részvénytől vált meg a francia vállalat a piaci árnál 12 százalékkal alacsonyabb árfolyamon. November 4-én a Hankook papírjai történelmi csúcsra szöktek.
A két vállalat 2003-ban kötött partneri szerződést, amelynek nyomán a Michelin előbb 6,24 százalékos, majd 9,98 százalékos részesedést szerzett a dél-koreai társaságban. Utóbbi legnagyobb részvényese az alapító Cso Jang-raj, aki a társaság 15,99 százaléka felett rendelkezik.
„Nem volt hatékony az együttműködés. Nem az értékesítési csatornák szintjén dolgoztak együtt, így az ügylet nem befolyásolja jelentősen a Hankook működését” – értékelt Lí Sazng-jun, az NH Investment & Securities elemzője.
A Michelin közleményében arról tájékoztatott, hogy az értékesítés bevételeit fejlődő piaci stratégiájának felgyorsítására fordítja.
A Hankook részvényárfolyama 8,36 százalékos mínuszban, 42 750 wonon zárt szerdán a szöuli parketten.
A Hankook hazánkban
A Hankooknak Dunaújváros mellett, Rácalmáson van az egyik legmodernebb termelőegysége. A dél-koreai vállalat júliusi közlése szerint a magyarországi gumiabroncsgyártó gyár építésére eddig 550 millió eurót ruházott be. Az üzem első üteme 2007-ben valósult meg, s ez év júniusában második ütemként, 56 ezer négyzetméterrel bővítették. A kapacitásnövelő beruházás eredményeként 1900-ra bővült a foglalkoztatottak létszáma, s naponta 30 ezer gumiabroncs készül az üzemben.