A kkv-k kulcsfontosságú szerepet játszanak Kína gazdaságának növekedésében, mivel az ország ipari termelésének 60, munkahelyeinek pedig 80 százalékát biztosítják. A kedvezőtlen belső és külső gazdasági helyzet, így a magas infláció, az ennek következtében növekvő nyersanyag- és munkaerőköltségek, a szűkös hitelfelvételi lehetőségek és a képzett munkaerő hiánya, valamint az amerikai és európai exportpiacok gyengesége a pekingi kormány megítélése szerint az elmúlt évek legsúlyosabb válságát okozták a szektorban.
A fejlesztési alap felállítása mellett a kormány a kereskedelmi bankok hitelezését egy kkv-kat értékelő rendszer felállításával kívánja segíteni, valamint a pénzintézetek kötvénykibocsátását is támogatja majd, hogy a megnövelt forrásokból is segíthessék a hitelre szoruló vállalatokat. Felgyorsítják a kisebb pénzintézetek fejlesztését is, és lazítanak a magán- és külföldi tőke felhasználására vonatkozó szabályokon. Ugyancsak segítik azokat a tőzsdére igyekvő cégeket, melyek a tőzsdei bevezetéssel növelnék forrásaikat. A kormány ígérete szerint kiemelt figyelmet kapnak az újonnan létrehozott kkv-k. A vállalatalapítás bátorítására egy központi inkubátorhálózatot állítanak fel, mely háromezer cég első piaci lépéseit segíti majd.
A kormány tavaly év végétől adókedvezménnyel is segíti a bajba jutott cégeket: november elsejétől nagymértékben csökkentették az általános forgalmi adót és az iparűzésiadó-fizetésre kötelezett kisvállalkozások számát. Így például azok a kis cégek, melyek havi bevétele nem éri el az ötezer jüant (177 ezer forint), mentesülnek mindkét adófajta megfizetése alól. A kormány szerdán megígérte az ősszel bejelentett adókedvezmények meghosszabbítását 2015-ig.

Orbán Viktor lerántotta a leplet a baloldal legújabb tervéről – videó