30 milliárd forintos alap jött létre

A Nemzeti Fejlesztési Kormánybizottság döntése alapján létrejött egy 30 milliárd forint értékű EU Önerő Alap.

LM
2012. 10. 11. 20:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közlemény szerint a Nemzeti Fejlesztési Kormánybizottság egyik legfőbb feladatának tekinti az európai uniós forrásból támogatott projektek megvalósításának, illetve a projektekkel összefüggő kifizetések felgyorsítását, ezzel is hozzájárulva a magyar gazdaság teljesítményének növeléséhez. Felismerve, hogy a projektekhez szükséges önerő hiánya gátat szab a projektek kivitelezésének, a Nemzeti Fejlesztési Kormánybizottság döntése alapján létrejött egy 30 milliárd forint értékű EU Önerő Alap.

Hatályba lépett

Az MTI korábban közölte, hogy hatályba lépett az EU Önerő Alap felhasználásának részletes szabályairól szóló kormányrendelet szerdán, miután előző nap megjelent a Magyar Közlönyben. Az önerő-támogatási kérelmeket a hatályba lépést követő 14. naptól lehet benyújtani.

Az EU Önerő Alap célja, hogy vissza nem térítendő vagy kamatmentes visszatérítendő költségvetési támogatást nyújtson a közszférában az európai regionális fejlesztési alapból vagy a kohéziós alapból finanszírozott fejlesztésekhez szükséges önrész kifizetéséhez.

Igazolni kell, hogy tudja biztosítani az önrészt

A kormányrendelet szerint a közszféraszervezet akkor igényelhet önerő-támogatást, ha korábban nyilatkozott arról, hogy az önerő rendelkezésére áll, de neki fel nem róható okból nem vagy csak részben tudja biztosítani. Az önerő-támogatás összege nem haladhatja meg a rendelet szerinti uniós támogatással megvalósítandó projekt keretében elszámolható, a befejezéshez a kérelem benyújtásakor még szükséges önerő mértékét. A támogatás az önerő finanszírozására felvett hitel kiváltására is felhasználható, a hitelkiváltás költségeit azonban nem lehet elszámolni.

Az önerő-támogatás odaítélése kérelemre, egyedi döntéssel történik. Az érintett miniszternek véleményezési joga van, ha öt napon belül nem nyilvánít véleményt, úgy kell tekinteni, hogy a kérelmet támogatja. A kérelmet és mellékleteit a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján keresztül elérhető EMIR-rendszerbe kell feltölteni, amelynek használatához útmutató található a honlapon.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.