Gyógyfürdő minősítést kapott a Júlia fürdő

Újabb nyíregyházi intézmény, a Júlia fürdő kapta meg a gyógyfürdő minősítést, ezzel négyre bővült a számuk a szabolcsi megyeszékhelyen.

WA
2012. 10. 10. 17:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ismertette: a városközpontban található Júlia gyógyfürdő termálvize nátrium-kloridos, hidrokarbonátos, jódos és brómos, így az orvosi vizsgálatok alapján ízületi, reumatikus, mozgásszervi, bőr- és nőgyógyászati betegségek kezelésére, valamint sebészeti beavatkozások után rehabilitációra egyaránt alkalmas.

A napi 200 beteg fogadására képes fürdőt a gyógyfürdői cím elnyerése előtt, a nyáron újították fel, 45 millió forintos költséggel.

Négy helyen tudják fogadni a betegeket

Podlovics Roland emlékeztetett arra, hogy a városhoz tartozó Sóstógyógyfürdőn lévő Parkfürdő, Fürdőház és Élményfürdő elnevezésű létesítmények júniusban kapták meg a gyógyfürdő cím használatának jogát az Országos Tisztiorvosi Hivataltól (OTH). A Júlia gyógyfürdővel együtt így már négy helyen tudják fogadni a betegeket kezelésre, akik szakorvosi felügyelet mellett vehetik igénybe a felírt termálvíz-kúrát és a kiegészítő szakszolgáltatásokat.

A vezérigazgató megjegyezte, hogy Magyarországon jelenleg 25 gyógyfürdő működik, hét Budapesten, négy Nyíregyházán, egy-egy pedig 14 további vidéki településen.

Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere (Fidesz–KDNP) megerősítette, hogy a város önkormányzata kezdeményezte a település gyógyhellyé nyilvánítását. Amennyiben 2013-ban megkapják ezt a címet, a szabolcsi megyeszékhely lesz a tizennegyedik gyógyhely címmel rendelkező település az országban, ami az egészségturizmus fejlesztése szempontjából fontos lenne.

Fejlesztés

A nyíregyházi önkormányzat már egy elfogadott, 2,1 milliárd forintot meghaladó fejlesztési programmal is rendelkezik Sóstógyógyfürdőn. A 100 százalékban európai uniós forrásból, 2015-ig megvalósuló beruházással az üdülőhely turisztikai szolgáltatásait fejlesztik majd. Bővítik a gyógyászati kezelőhelyeket, az idegenforgalmi infrastruktúrát, sport- és rendezvényközpontot építenek, fejlesztik az üdülőterületen lévő múzeumfalut és állatparkot, illetve sétányokat, parkokat alakítanak ki.

Podlovics Roland az MTI kérdéseire válaszolva hangsúlyozta: a gyógyfürdői címek érezhetően, 40-50 százalékkal növelték az idegenforgalmat a nyári szezonban Sóstógyógyfürdőn, augusztus végéig 300 ezer vendég fordult meg. A cég bevétele a tavalyi 270 millióról 375 millió forintra nőtt az idényben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.