Megnyitójában a miniszter elmondta: a kormány a Gyógyító Magyarország Egészségipari Program beruházásaira 31 milliárd forintot különített el, ebből 6,3 milliárd kifejezetten a turisztikai attrakciók megvalósítását szolgálja. Utóbbi keretből 1,5 milliárd jutott a bükkszéki építkezésre. Fazekas Sándor hozzátette: a község életében igen nagy jelentőségű beruházás 50 munkahelyet is teremt, ami igen fontos a hátrányos helyzetű pétervásárai kistérségben. A fedett fürdő megépítése a gyógyvíz kihasználását nem korlátozza a nyári hónapokra, a látogatók pedig felfedezhetik a környék természeti értékeit és történelmi nevezetességeit is.
A tárcavezető kifejtette, a helyi idegenforgalom fejlesztése nemcsak közvetlenül a fürdő alkalmazásában állók számára teremt munkahelyet, hanem a községben élők is könnyebben piacot találhatnak így termékeiknek. A kormányzat éppen azért egyszerűsítette az élelmiszerek értékesítésére vonatkozó szabályokat, hogy a kistermelők a házilag előállított termékeiket akadály nélkül a piacra vihessék. „Remélhető, hogy a vendégek szívesebben vásárolják a helyben megtermelt lekvárokat, szörpöket, hústermékeket, más, a vidékre jellemző árukat, ajándékba is ilyeneket visznek magukkal. Az idegenforgalmi nevezetességek körül kialakítható gazdapiacok ezt a célt jól szolgálják” – fogalmazott a miniszter.
Az ezer négyzetméteres, kétszintes komplexumban egy gyermek-, egy Salvus gyógyvízzel feltöltött, egy élmény- és egy kiúszómedencét építettek, utóbbin keresztül egy szabadtéri medence érhető el. Emellett szaunák, Salvus-inhalátor és más kiegészítő létesítmények várják a vendégeket. A bükkszéki gyógyvizet az 1936-ban megkezdett kőolajkutató fúrások közben találták, és a Salvus nevet adták neki.