Vang Ven-cse a személyes mikroblogján hozta hírbe a vállalat vezetőjét, Szung Lit, azt állítva, hogy jelentős pénzösszeggel – jüanmilliárdokkal, azaz több tíz milliárd forinttal – károsította meg az államot, amikor cége egy, az észak-kínai Sanhszi tartományi vállalat érdekeltségébe tartozó részvénycsomagot vásárolt meg 2010-ben.
Vang leírta azt is, hogy gyanúja szerint nemcsak kötelességszegésről van szó, hanem nagy összegű kenőpénzt is kapott Szung másokkal együtt. Úgy tudja, hogy a megvásárolt bányák egy részének működési engedélye lejárt, egyesekben már az előtt leállították a termelést, hogy a China Resources tulajdonába kerültek. Az egyik ma birkalegelő.
Vang az állításait alátámasztó dokumentumokat a hivatalos szervekhez is eljuttatta. Blogját azonban később elérhetetlenné tették, az érintett vállalat vezetése pedig ugyancsak az interneten közzétett nyilatkozatában felháborodott hangon utasította vissza a vádakat, és jogi lépéseket helyezett kilátásba. A Hszinhua egyik újságírója külön is megszólaltatta Vangot, de az ebből készült beszámoló végül lekerült a hírügynökség oldaláról.
A Fortune Global ötszáz vállalata között szereplő China Resources a kereskedelemtől az ingatlanon és az elektromos energián át a pénzügyi szektorig kiterjedt üzleti tevékenységet folytat. Az élén álló vezetőnek miniszterhelyettesi rangja van.
Kínában az utóbbi hónapokban több magas beosztású vezetőt váltottak le és indítottak ellenük eljárást, illetve citálták bíróság elé. A központi pártvezetés által meghirdetett „megtisztulási” kampány részeként várható, hogy további vezetők buknak meg leleplezéseknek köszönhetően.