Vályogvető program kezdődött Gilvánfán

Vályogházakat építenek közfoglalkoztatottak a baranyai Gilvánfán, az év végére elkészülő nyolc épület mintegy 69 millió forintba kerül.

2013. 07. 13. 6:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Baranya Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja az MTI-hez eljuttatott tájékoztató anyagában azt írta: a szociális célú, 42 négyzetméteres családi házak húsz ember napi nyolcórás munkájával, helyben készített vályogtéglákból, a helyi lakosság számára épülnek. A közlemény utal arra, hogy a sellyei kistérséghez tartozó Gilvánfa 380 fős lakosságának 99 százaléka roma. A településen az önkormányzat az egyetlen foglalkoztató, az álláskeresők száma 48, közülük 14 tartós munkanélküli, foglalkoztatást helyettesítő támogatást 16-an kapnak, a közfoglalkoztatásban 104-en vesznek részt.

Hozzátették, hogy a község belvíz- és földútprojektek indításával 2011-ben bekapcsolódott a Start mintaprogramokba, 2012-ben pedig a drávai vízkormányzási rendszer megvalósításával a dél-baranyai Ormánság felemelkedésének esélyt adó Ős-Dráva programba is. Az önkormányzat és a munkaügyi központ úgy véli, a Vályogvető projekt keretében a közfoglalkoztatottak hasznos munkát végeznek, a várhatóan december közepére elkészülő házak pedig további hasonló ingatlanok építését, felújítását generálhatják Gilvánfán és más településeken, továbbá növelhetik a vályogtégla iránti igényt.

Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár, aki a napokban látogatást tett a községben, az MTI érdeklődésére azt hangsúlyozta, hogy a közfoglalkoztatás célja értékteremtő munkát adni azoknak, akiknek a versenyszféra átmenetileg vagy tartósan nem képes állást nyújtani. Megjegyezte, hogy a közfoglalkoztatás résztvevőinek nagy része agrár-mintaprogramokban tevékenykedik. „Bízom abban, hogy Magyarországon három-öt év múlva nem arról kell beszélni, hogy a közfoglalkoztatásban hogyan kell 300 ezer embernek munkalehetőséget biztosítani, hanem arról, hogy a versenyszférában egyre többen dolgoznak, és a most létrejövő szociális szövetkezetek, gazdaságok képesek lesznek önfenntartóvá válni” – nyilatkozta az államtitkár. Czomba Sándor szólt arról is, hogy a közfoglalkoztatottak későbbi elhelyezkedési esélyeit a kormány a jövőben az eddiginél több és nagyobb létszámmal folyó képzés indításával tervezi növelni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.