A pályázat célja a nemzetközi piacokon versenyképes, magyar vagy akár a környező országokban elért K+F eredményeken alapuló start-up vállalkozások felépítését, az azokban végzett K+F projektek sikeres befejezését segítő, és tőkebefektetést is vállalók kiválasztása, akkreditálása. A közlemény szerint a pályázatnak a Magyar Innovációs Szövetség állásfoglalásában javasolt újragondolása vagy lényegi átdolgozása mellett semmilyen szakmai érv nem szól.
E helyett döntött a NIH a források növeléséről. A NIH hangsúlyozza, hogy a pályázatokban változás nem lesz, az abban érdekelteket, hogy minden kockázat nélkül folytathatják pályázati előkészületeiket. Az innováció és az ezen alapuló vállalkozások alapvető pillérei a gazdaság fejlődésének, így minden szereplő számára fontos az együttműködés és a párbeszéd a közös célok elérése érdekében.
A hivatal, ahogy eddig is, ezután is nyitott az innováció területén működő minden partnerével folytatott együttgondolkodásra, párbeszédre – olvasható a közleményben. A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) azért javasolta a Kutatási és Technológiai Alap finanszírozásával megvalósuló Technológiai start-up ökoszisztéma építés című pályázat átírását, mert szerintük a kiírásban az alprogramok koncepcionálisan kiforratlanok, elnagyoltak, belső ellentmondásokat tartalmaznak.