Ipari udvarokra van szükség

Az Országos Fémipari Ipartestület az ágazat kisiparosainak tevékenységét támogató ipari udvarok létrehozását szorgalmazza.

KG
2014. 04. 12. 6:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szűcs György, az OFI elnöke az MTI-nek hangsúlyozta: a magyar piacról hiányzik a kisipari termeltetést támogató szervezet. A fémipari ipartestület a szervező munkát vállalná fel a tervezett nyolc – a régiókban egy-egy, illetve egy budapesti központtal működő országos – ipari udvar létrehozásában. A tagok által megalapítandó ipari udvarok közös termelő, beszerző és értékesítő szervezetként a fémipari kisiparosok piacra jutását, együttműködését segítenék, kapcsolódva a Kárpát-medencei gazdasági térséghez – ismertette programjukat Szűcs György.

Az OFI elnöke szerint a fémipari kisvállalkozások összefogását, az ipari udvarok létrehozását – hasonlóan a mezőgazdaságban már létező termelő és értékesítő szervezetekhez (tész) – pályázati forrásokból is támogatni kellene. Egyelőre ugyanis az ipari udvar valós tagságát adó kisvállalkozások tőkehiányosak, nehezen tudnának alapító tőkét biztosítani – hangsúlyozta.

Szűcs György szerint az ipari udvarok kialakításának első lépése lehetne egy virtuális tér létrehozása, ahol bemutatnák a cégek termékeit, szolgáltatásait, ezáltal látható lenne a fémipar potenciálja, ami alapján a kereskedők rendelni tudnának, a nagyvállalatok pedig megismernék a kínálatot.

A szakmai ipartestület programjában megfogalmazza azt is, hogy fémipari megújulási reorganizációs alapot kellene elkülöníteni az uniós forrásokból. Ezt azzal a céllal hoznák létre, hogy az exportra termelő kisiparosok meg tudjanak újulni, illetve a külpiaci termeléshez szükséges devizakiadásaikat meg lehessen előlegezni – fejtette ki Szűcs György.

Az OFI tíz – szerkezeti lakatos, géplakatos, szerszámkészítő, fémforgácsoló, mezőgazdasági gépszerelő, kovács, öntő, hegesztő, galvanizáló, hőkezelő – fémipari szakmában működő 50 kisipari vállalkozást tömörít, és további 150-200 vállalkozással áll közvetlen kapcsolatban. Az 50 tagvállalat éves árbevétele 8 milliárd forint körül van, és mintegy 800 munkavállalót foglalkoztat.

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) tagszervezete, az OFI tagja az európai fémipari szervezeteket tömörítő Európai Fémipari Uniónak is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.