Magasan szárnyal a magánrepülő-üzlet a járványhelyzetben

A magánrepülőgépek használata, miközben a világ legtöbb légitársasága leállította a repülést, nem illegális.

2020. 06. 01. 20:36
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Míg a koronavírus-járvány a globális légitársaságokat földre kényszerítette, egyes magánrepülőgép-üzemeltetőknél a kereslet növekedése tapasztalható, mivel a hipergazdagok, például Oroszországban, privat jettel igyekeznek kicselezni a világjárványt. A megrendelők főleg olyan országokba szeretnének eljutni, mint Nagy-Britannia vagy Ciprus, ahol ingatlantulajdonuk, tartózkodási engedélyük van, esetleg közeli hozzátartozóik élnek, mondták iparági források a Reutersnek. Járatonként 16-25 ezer eurót (5,6-8,8 millió forintot) fizetnek, amely díj 10-15 utas között oszlik meg.

A magánrepülőgépek használata, miközben a világ legtöbb légitársasága leállította a repülést, nem illegális, és nem is csak Oroszországban tapasztalható. Egyes jelentések szerint az Egyesült Államokba érkező kínai magánrepülőgépek, csakúgy mint az amerikaiak, leggyakrabban a divatos, drága nyaralóhelyeken kérnek leszállási engedélyt – írta cikkében az Abc.net.au ausztrál hírportál. Thomas Piketty közismert francia közgazdász szerint a leggazdagabb oroszok a London, Monaco és Moszkva közötti arany háromszögben röpködnek, és úgy tűnik, hogy ők és a hozzájuk hasonló üzletemberek tartják el a magánrepülőgép-üzemeltetőket a koronavírus által kiváltott globális gazdasági visszaesés ellenére.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.