Ugyan elmaradt hétfőn a várt közlekedési armageddon a főváros útjain, érdemes minden reggel a legrosszabbra készülnünk. Vigasztaljon minket, hogy már csak három évig. Feltéve, hogy addig végeznek a 3-as metró felújításával. Az óriásdugók a szakértők szerint részben azért nem alakultak ki, mert a budapestiek jól megszervezték életüket, kerülő utakat, egyéb alternatívákat kerestek, ezért végül kevesebben közlekedtek az utakon, mint egy átlagos hétköznap reggelen. Riportereink ma reggel is metrópótlóznak, körbenéznek a fővárosban, meglátjuk, mit hoz a felújítás második napja.
Eltűnt milliárdok nyomában. Ami a bosszantó politikai ügyeket illeti: talán kiderül, mennyit profitált a magyar gazdaság a letelepedési kötvényekből. Bár erre igazából még sincs sok esély. Az Országgyűlés gazdasági bizottsága előtt mindenesetre Varga Mihály nemzetgazdasági miniszternek, Pintér Sándor belügyminiszternek, Barcza Györgynek, az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) vezérigazgatójának és Balogh Lászlónak, a szervezet igazgatósági elnökének kellene beszámolni a részletekről. Az előzmények alapján azonban könnyen lehet, hogy az egészből nem lesz semmi. Ugyanezt a napirendi pontot már október 30-án is feltüntették a bizottsági meghívóban, ám az érintettek indoklás nélkül távol maradtak – mintha tudták volna, hogy a grémium fideszes alelnöke végül leszavaztatja a meghallgatást.
Egyre hűvösebb. Az érem, vagyis inkább az élet másik oldala – legkevésbé sem napos –, hogy hiánycikk a tűzifa, illetve ahova jut, ott is drága. Az ügyben ma délelőtt fél 11-kor Sallai R. Benedek, az LMP országgyűlési képviselője tart tájékoztatót, a témáról korábban mi is cikkeztünk, érdemes elolvasni például EZT és EZT az írást.
Ami a külügyeket illeti. Áder János köztársasági elnök Jordániában tárgyal, éghajlati, vízügyi kérdések is napirenden szerepelnek látogatásán. Tudvalevő, hogy Jordánia több százezer menekültet fogadott be és lát el, miközben ezt a közel-keleti, sivatagos országot is nagyban sújtja az éghajlatváltozás. A hivatalos programból tudható, hogy az államfő beszédet mond a Tudomány Világfóruma (WSF) 8. tanácskozásának megnyitóján – tudósítónk beszámol majd a részletekről.