Újabb nap, újabb rakéta – nem nyugszik Észak-Korea

Újabb két rakétát lőtt ki hétfőn Észak-Korea – adta hírül a Yonhap dél-koreai hírügynökség meg nem nevezett szöuli kormányforrásra hivatkozva hétfőn.

TK
2013. 05. 20. 9:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A rakétákat – amelyek ezúttal is rövid hatótávolságúak volt – Észak-Korea keleti partvidékéről indították a Japán-tenger irányába. A hétfői volt sorrendben már a harmadik nap, amikor Észak-Korea rövid hatótávolságú rakétát lőtt ki. Vasárnap egy, szombaton pedig három ilyen rakétát lőttek ki, és valamennyi rakéta a Japán-tengerbe csapódott.

Szöulban vasárnap bejelentették, hogy a dél-koreai haderő megszigorította Észak-Korea figyelését, és a legmagasabb fokú készültséget tartja fenn, hogy reagálni tudjon bármilyen kockázatos fejleményre. Azt is közölte egy dél-koreai tisztségviselő, hogy nagy pontosságú, izraeli gyártmányú rakétákat telepítettek az észak-koreai tüzérség elleni védelem céljára az Észak-Koreával közös határhoz közeli szigetekre.

Egyelőre Dél-Koreában sem tudják a választ arra a kérdésre, hogy a rakétákat egy hadgyakorlat keretében lőtték-e ki Észak-Koreában, vagy Phenjan kísérleteket folytat ezzel a rakétatípussal. A dél-koreai védelmi minisztérium szakértőinek feltételezése szerint Észak-Korea KN-02 kódjelű, mintegy 120 kilométeres hatótávolságú, ballisztikus, vagy hajók ellen bevethetőre átalakított, de nem pontosított típusú rakétákat lőhetett ki az utóbbi három nap alatt.

Észak-Korea atomtechnológiájának és nagy hatótávolságú ballisztikus rakétáinak fejlesztésével egyre közelebb jut azon hangoztatott célja felé, hogy atomcsapást mér az Egyesült Államokra – olvasható az amerikai védelmi minisztérium idei kockázatfelmérő jelentésében, amelyet a washingtoni kongresszus számára készítettek.

A Koreai-félsziget az elmúlt évek legsúlyosabb válságát éli meg, amelyet az váltott ki, hogy Észak-Korea tavaly decemberben sikeres rakétakísérletet hajtott végre. A februári, harmadik, föld alatti kísérleti atomrobbantásra válaszul a nemzetközi közösség újabb szankciókat vezetett be. A kommunista ország április 23-án közölte, hogy atomhatalomként akar tárgyalni az Egyesült Államokkal, de ezt Washington rögtön és határozottan elutasította.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.