Nagyon jól vizsgázik a felzárkóztatási stratégia

Jól vizsgázik Magyarország felzárkózási stratégiája az Európai Bizottság előtt – tudatta szerdai közleményében az erőforrás-minisztérium.

LR
2013. 06. 26. 15:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Európai Bizottság kimondottan pozitívan értékeli a felzárkózási stratégia megvalósulását, és javasolja, hogy az uniós források felhasználásánál Magyarország is prioritásként kezelje a romák felzárkózásának támogatását a 2014–20 közötti időszakban – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szerdán az MTI-vel. A szaktárca társadalmi felzárkózásért felelős államtitkárságának közleménye szerint azok után mondta ezt ki a bizottság, hogy értékelte és összehasonlította az egyes tagállamok romaintegrációs stratégiáinak végrehajtását, az ennek érdekében tett intézkedéseket. A jelentés szerint a kormányzati szervek sikeres és rendszerszerű párbeszédet folytatnak a regionális és települési önkormányzatokkal, Magyarországon megvalósul a rendszeres párbeszéd az érintettek képviseleti szerveivel és a civil társadalommal.

A bizottság az Emmi tájékoztatása szerint dicsérte a felzárkózási stratégia monitoringrendszerét, amely nyomon követi az intézkedések megvalósulását, társadalmi hatásait, és külön kiemelték a kistérségi felzárkózási politikát. A diszkrimináció elleni küzdelmet tekintve megemlítik, hogy Magyarország hatékony intézkedéseket vezetett be a társadalom érzékenyítése, a gyermekmunka és az embercsempészet elleni küzdelem érdekében. Közölték továbbá, hogy mindemellett sok munka van még hátra. Az uniós közlemény említést tesz arról, hogy Magyarország, Csehország és Szlovákia esetében jelen van a roma gyerekek iskolai szegregációja. E jelenség kezelése érdekében hozták létre egy hónappal ezelőtt az antiszegregációs kerekasztalt – írta az Emmi államtitkársága.

 

– A magyar EU-elnökség idején készült el egy határozott romastratégia, és szintén ekkor indult a nemzeti romaintegrációs stratégiák európai keretrendszere is.

 

– Magas német állami kitüntetést vehetett át a közelmúltban Balog Zoltán, mivel „a miniszter nemcsak Magyarországon, hanem egész Európában rendkívüli érdemeket szerzett a romák érdekében végzett munkájával”. Ugyanakkor az ellenzéki zöldek szerint „óriási botrány” volt kitüntetni Balogot.

 

– A Cigányügyi Egyeztető Tanács májusi alakulóülésén Orbán Viktor kifejtette: a többség problémaként tekint a roma társadalomra, a kormány azonban nem tehertételként, hanem a magyar gazdaság rejtett tartalékaként gondol a cigányságra.

 

– Mindannyiunk közös útja a romák polgárosodása, a sikeres felzárkózás és az integráció – jelentette ki Áder János a nemzetközi romanap alkalmából megfogalmazott üzenetében április elején.

 

– A kormányváltás óta mintegy 36-37 ezer munkanélküli romát sikerült visszavezetni a munkaerőpiacra – jelentette ki Farkas Flórián, az Országos Roma Önkormányzat elnöke.

 

– Székely János, a cigánypasztoráció koordinálásával megbízott katolikus püspök felhívta a figyelmet arra, hogy az Apostoli Szentszék azt szorgalmazza: a cigányok közül lehetőség szerint minél több embert be kell vonni a papi szolgálatba.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.