Wendy Morton brit külügyminiszter-helyettes szombaton közösségi oldalán köszönte meg Lengyelországnak, hogy lengyel orvosok és katonák személyesen is segítettek a Dovernél rekedt járművezetők tesztelésében.
A koronavírusnak az Egyesült Királyságban felfedezett mutálódott változatának veszélye miatt több ország is lezárta határait a szigetország irányába karácsony előtt, ami hatalmas torlódásokat okozott a brit partoknál. A határnyitás után a járművezetők tesztelése napokba telt.
Lengyelország saját orvosait szállíttatta a helyszínre, hogy a lengyel sofőrök gyors hazajutását biztosítani lehessen
Fotó: V4NA
Lengyelország saját orvosait szállíttatta a helyszínre, hogy a lengyel sofőrök gyors hazajutását biztosítani lehessen. A repülőgép csütörtökön szállt le a londoni Gatwick repülőtéren, ahonnan a nagykövetség munkatársai szállították le őket Doverig.
Pénteken a lengyel katonaság további hatvan felcsert küldött a helyszínre, hogy leváltsák a csütörtök óta dolgozó 37 fős, orvosokból, nővérekből és mentőápolókból álló csapatot.
Mariusz Balczak honvédelmi miniszter Twitterén arról is beszámolt, hogy a katonaorvosok a tesztek mellett élelmet és ivóvizet is szállítanak majd a tesztelésre váróknak.
A spanyol ellenzéki, jobboldali VOX párt Twitter-oldalán köszönte meg a lengyelek segítségét, miután a lengyel egészségügyi személyzet nem csak a lengyel sofőröknek nyújtott segítséget.
A VOX bejegyzésében azt írta, nagyon köszönik a lengyelek szolidaritását.
A wPolityce hírportál arra is felhívja a figyelmet, hogy a Twitteren rengeteg köszönetnyilvánítás érkezett.
„Köszönjük a lengyel barátaink szolidaritását, mi spanyolok köszönjük a segítségeteket! A spanyol kormány semmire sem figyel. Szégyen.” – írta egy kommentelő.
Más arról írt, reméli, hogy egy nap Spanyolországnak is olyan kormánya lesz, mint Lengyelországnak.
„Köszönöm Lengyelország. Magyarországgal együtt önök az utolsó fellegvárai annak az Európának, amit ismerünk” – írta egy másik spanyol.
Az RTP televíziónak egy portugál sofőr nyilatkozott, aki a lengyel diplomaták hozzáállását méltatta.
„Nemcsak a saját sofőrjeiknek segítettek, hanem nekünk is. Ahogy más közép- és kelet- európai országok, mint Románia vagy Csehország diplomatái is. Ez utóbbiak és pszichológus segítségét is felajánlották” – tette hozzá a sofőr.