A harminc éve létrejött Krisna-völgyet nem csak hazánk legnagyobb, de minden bizonnyal legérdekesebb ökofalvaként tartják számon, amely varázslatos elemeivel egyszerre képviseli az ősi indiai védikus kultúrát, és egyesíti a hagyományos magyar tájépítészet és vidéki gazdálkodás sajátosságait. A fúzió eredménye egy mára 300 hektáron elterülő, pazar szépségű biofarm, amely megújuló erőforrásokra épül, és annyira makulátlan, hogy éjjelente a csillagok és a Tejút is tökéletesen láthatók az égbolton, mert a városi életmód szennyezése itt ismeretlen. Itt az alapítás óta folyamatosan várják a vendégeket – átlagosan évente harmincezer ember fordul meg náluk.

Krisna-völgyben az erdősültség aránya az országos átlag háromszorosa, az itt élők ökolábnyoma kisebb, mint fele a magyarországi átlagnak, az ember és a természet pedig valóban szimbiózisban él. Ez a modernitást a természetessel ötvöző hely nem csak arborétummal, biokertészettel, tehénvédelmi központtal, hanem ökológiai tanösvénnyel, méhészettel, tavakkal és kis csermelyekkel, ökoiskolával, templommal és lakóházakkal is rendelkezik.
Hogyan lehet kiszakadni a városi lét mókuskerekéből?
Krisna-völgy lakói mindenkit arra inspirálnak és azt tanítják, hogyan lehet visszatérni a természethez, a termeléshez, az önfenntartáshoz. Krisna-völgy az élő bizonyítéka annak, hogy ha van egy közös vízió által ösztönzött, elhivatott közösség kitartó emberekkel, akkor az önfenntartás irányába lépni igenis érdemes és lehetséges! Az önfenntartás felé vezető utat nem lehet pár nap alatt megtenni. Az itt élők így arra biztatnak, hogy akit ez az életforma érdekel, az első lépésként látogasson el az évente megrendezett fesztiválra. A Krisna-völgyi Búcsút idén július 28–30. között tartják. A harmincadik jubileumi évre megnyílt az ökrös járgányház is, ami egy ökrök által hajtott természetbarát erőmű, s amit működés közben is meg lehet majd tekinteni.
