A Petőfi-emlékév alkalmából lehetőség nyílt a középiskolás korosztálynak megismerni a magyar vers és annak zenei megjelenítésének varázsát. Petőfi szavaiból egy szinte letűnt kor képei rajzolódnak ki, melyek mondanivalója ma is aktuális. A négy magyar zeneszerző eltérő nyelvezete, a karakterek sokszínűsége, a hangulatok megragadása különös érzékenységet hív életre az énekesekből.
Farkas Ferenc szinte impresszionista képet fest, Csemiczky Miklós varázslatos szépséget komponál, Járdányi Pál szélsőségesen drámai tónust ad, Zoltán Aladár a Petőfi-versek keresetlen egyszerűségét a népdalok dallamvilágával ékesíti, a kiválasztott öt verset szvitbe fűzve. Az intézmény koncert-fúvószenekara 15 évvel ezelőtti megalakulása óta országos és nemzetközi versenyeken való kiemelkedő eredményeivel öregbíti az iskola hírét.
Az együttes célja a magyar fúvós hangszeres oktatás eredményeit és a fúvószenei hagyományokat a XXI. századi nemzetközi szintre emelni. Az iskola kórusával való rendszeres együttműködés is ezt a célt szolgálja, immár koncerttermi környezetben is.
Az Orff-mű részlete a hangverseny nyitószámaként grandiózus hangzásával hívja fel a közönség figyelmét a fúvószenekar és a kórus együttes hangzására. A Lassus-mű a mára szinte teljesen elfeledett velencei reneszánsz kétkórusos technikát, a Gabrieli testvérek által megálmodott fúvós hangzást eleveníti fel. Hadermann Erasmus meséi a reneszánsz zene és napjaink fúvószenei hangzását hivatott eklektikus stílusjegyekkel bemutatni. Csajkovszkij Koronázási indulója igazi ünnepélyes hangulatot áraszt, az ifjú muzsikusok örömteli játékával. A Zarándokévek című sorozat darabjának átiratával a fúvósegyüttes a Zeneakadémia alapítója előtt tiszteleg.
Az utolsó műsorszám, Dave Brubeck standardje a jazz tanszak közreműködésével az intézmény a sokoldalúságát hívatott megmutatni. A hangverseny utolsó harmadában a szimfonikus zenekar újévi hangulatot idéz meg ifj. Johann Strauss és Johannes Brahms műveivel: egy képzeletbeli bál dallamaira táncolva keringőzünk át az éjszakába, ahol a hangulatot egy kifejezetten erre az alkalomra írt ősbemutató teremti meg. Végezetül Georges Bizet Carmen című operájából készült, a szerző barátja, Ernest Guiraud által összeállított szvittel zárul az este.
Jegyár: 2 500 Ft
Jegyvásárlás: ITT