Nem Federer, nem Wawrinka, de svájci, teniszezik és olimpiai bajnok

Belinda Bencic három szettben győzte le a cseh Marketa Vondrousovát a tokiói olimpia női egyes döntőjében.

2021. 07. 31. 17:42
Japan Olympics 2020 Tennis Women Singles Bencic - Vondrousova
Belinda Bencic pályafutása legnagyobb sikerét ünnepelte Tokióban Fotó: Alexey Filippov / Sputnik / Sputnik via AFP

A világranglista 12. helyén álló szlovák származású Belinda Bencic villámrajtot vett a döntőben, ugyanis azonnal brékelni tudta prágai riválisát. A 2019-ben Roland Garros-döntős Vondrousova ezt követően sorozatban három játék megnyerésével fordított, ugyanis 24 éves riválisa rengetegszer hibázott. Ennek ellenére Bencic azonnal egyenlített, 5:5 után a svájci játékos egymás után két játékot nyert.

Belinda Bencic nyerte a női egyest
Fotó: Vincenzo Pinto/AFP

A második szett elején Vondrousova 5:1-re elhúzott, 6:2-re nyerte a játszmát, kiegyenlítve ezzel a szettarányt.

Az utolsó szett első öt gémjében négy brékre került sor, majd Bencic 5:3-nál a meccsért adogatott, és a második mérkőzéslabdánál a cseh méteres outot ütött. A finálé 2 óra 26 percig tartott.

A pályafutása ötödik tornagyőzelmét arató Bencic vasárnap a női párosok döntőjében is érdekelt lesz, Viktorija Golubic partnereként az idei Roland Garros-bajnok cseh Barbora Krejcikovával és Katerina Siniakovával találkozik.

Női egyes döntő: Belinda Bencic (svájci, 9.)–Marketa Vondrousova (cseh) 7:5, 2:6, 6:3