Nyíregyháza közigazgatási területén közel húsz polgárőr egyesület működik.
A polgárőr egyesületek tagjai a legkülönfélébb formában segítik a védekezést a koronavírus-járványhelyzetben. A bűnügyi polgárőrök a kijárási tilalom idején strázsálnak a közrend felett. Amennyiben jogsértő magatartással szembesülnek, azt azonnal jelzik a rendőrségnek.
A nyíregyházi Jósa András Oktatókórház COVID-intenzív osztályán megfeszített munkával látják el a betegeket
Fotó: MTI/Balázs Attila
Napközben a polgárőrök az egészségügyi alapellátás hatékony munkavégzéséhez is hozzájárulnak azáltal, hogy a mintavételi állomásnál teljesítenek szolgálatot.
A polgárőr egyesületek tevékenységről szóló cikk eredeti változata IDE kattintva érhető el.
Tíz éve nemcsak új polgármestere, de gazdája is van Nyíregyházának
Egy évtizednyi kemény munkával Nyíregyháza felemelkedett a lesajnált települések közül, és fejlődő pályára állt. Először 2010 és 2012 között a várost meg kellett menteni a csődtől, majd a következő ciklusban fejlesztések sorát valósították meg. Ebben az öt évben a munkahelyteremtésre, a gazdaságfejlesztésre koncentrálnak, és nagy figyelmet fordítanak a fiatalok megtartására, hazacsábítására. Az emberek Nyíregyházán értékelik a polgári városvezetés fáradozásait és hálásak az elért eredményekért.
– Bár már tíz éve volt, amikor Nyíregyháza polgármesterévé választottak, az átadás-átvétel folyamata és az azt követő időszak olyan mély nyomokat hagyott bennem, hogy a mai napig minden mozzanatra jól emlékszem – bocsátotta előre Kovács Ferenc (Fidesz–KDNP), Nyíregyháza első embere, aki 2010-ben Csabai Lászlónét (MSZP) váltotta a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei település élén. A kormánypárti politikus rámutatott arra, hogy a megválasztását követően egy mindenre kiterjedő, teljes kimutatást kért az önkormányzat pénzügyi helyzetéről.
– A hivatal dolgozói először azt közölték velem, hogy a szállítói tartozások összege 1,3 milliárd forint, ami már önmagában nagyon sok volt ahhoz képest, hogy egy fillér sem volt az önkormányzat számláján.