A veszprémi csodakapus

Egy hónapja aligha gondolták sokan, hogy a Veszprém három forduló után százszázalékos teljesítménnyel vezet majd a Bajnokok Ligája D csoportjában, abban a kvartettben, amelyet előzetesen a legerősebbnek tartottak. Csapatjátékról lévén szó, nem lehet csupán egy embert megjelölni a sikerek letéteményeseként, ám vitathatatlan, hogy a vajdasági Zentán született kapusnak, Sterbik Árpádnak elévülhetetlen érdemei vannak a diadalokban.

Sütõ-Nagy Zsolt
2001. 11. 27. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

- Kézilabda -

Okkal érezték úgy veszprémben a sorsolást követően, hogy a szerencse elpártolt a csapattól, hiszen a német bajnok Magdeburg, a francia, világbajnokokkal felálló Chambery, de még a macedón Szkopje sem tűnt könnyű ellenfélnek a Bajnokok Ligájában. A jó kezdés – a Macedóniában elért 27-24-es győzelem – ugyan fontos volt, de az igazi bravúrt a Chambery 29-13-as lelépése, majd a Magdeburg elleni biztos 24-20-as diadal jelentette. Sterbik Árpád előbb a Chambery világbajnokait – Bertrand Gille-t, Daniel Narcisse-t –, majd a Magdeburg klasszisait – a jugoszláv Perunicsicset és a svéd Stefanssont – babonázta meg.
– A válogatottból elég jól ismerem a riválisok kulcsjátékosait, ráadásul a lehetőségek szerint az aktuális formájukra is felkészülök, az utolsó két-három meccsüket videóról és a statisztikák alapján igyekszem elemezni – magyarázza az egyszerűnek tűnő receptet a kapus. – A Chambery ellen talán még jobban ment a játék, mint vasárnap, amikor sajnos az első félidő közepén hullámvölgybe kerültem. Büszke vagyok viszont arra, hogy sikerült kijönnöm belőle, és a második félidőben már tényleg jól ment a védés.
A szerény megfogalmazás valójában azt jelenti, hogy az ellenfél akcióból képtelen volt a kapuba találni, több mint 20 perc alatt csak két hétméteresből és egy betörésből lőtt gólt, a többi esetben Sterbik bravúrok sorozatát bemutatva hárított. A parádés játéknak köszönhetően három mérkőzés után hat pontot gyűjtve biztosan vezet a csoportban a Veszprém.
– Azt hiszem, most már tényleg nem lennénk maradéktalanul elégedettek, ha csupán a második helyen jutnánk be a legjobb nyolc közé, a csoportelsőség a cél – folytatja Sterbik Árpád. – Ha a következő fordulóban Franciaországban is nyerünk, akkor az élen végezhetünk, így a negyeddöntőben idegenben kezdhetnénk, ami kifejezetten kedvező. A legutóbbi sorozatban a Káttyal megnyertük a Challenge-kupát, most jó lenne a Bajnokok Ligájában minél tovább jutni.
A jugoszláv válogatottban négy esztendeje, 18 évesen bemutatkozó klasszist sokan már most a világ egyik legjobb kapusának tartják, és csak sajnálhatjuk, hogy a magyar és jugoszláv állampolgársággal egyaránt rendelkező kézilabdázó déli szomszédunk csapatát erősíti, az együttessel kétszer világbajnoki bronzérmet nyert, míg a sydneyi olimpián a negyedik helyen végzett.
– Korábban sokat gondolkodtam azon, hogy hol legyek válogatott, de aztán úgy éreztem, a jugoszláv válogatottal nagyszerű eredményeket érhetek el, és egy sportolónak az a legfontosabb, hogy minél sikeresebb legyen – árulja el a kapus. – A nyáron ugyan Spanyolországból is több ajánlatot kaptam, de inkább a Veszprémet választottam, mert itt is igazán profi körülmények vannak, a Fotex szerintem a világ nyolc legerősebb csapata közé számít. Ráadásul az édesapám elég jól ismeri az edzőt, Zdravko Zovkót, aki garancia a sikerekhez. Jól döntöttem, mert nagyon sok van ebben a csapatban, s csak azért nem mondok ennnél többet, mert nem szeretném elkiabálni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.