A Veszprém történelmi sikere

A várakozásnak megfelelően az FKC Veszprém férfi csapata az idegenbeli győzelem után hazai pályán is nyert (mégpedig 30-18-ra) a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a spanyol Ademar León ellen, és így bekerült a legrangosabb európai kupa elődöntőjébe, ahol magyar klub korábban még nem szerepelt.

Sütõ-Nagy Zsolt
2002. 03. 04. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

-KÉZILABDA-
Rendkívüli eseményhez illő hangulatban készülődött Veszprém a BL-negyeddöntő viszszavágójára. Rendkívüli, mert az elődöntőbe még soha nem jutott be a csapat, ráadásul ehhez tegnap már nem is kellett különösen bravúrosan játszani, az együttes egy hete Leonban már megtette ezt, és a 27-22-es idegenbeli győzelem eredményeként tört az egekbe a városban amúgy sem szunnyadó kézilabdamámor.
Már egy órával a kezdés előtt bőszen hangolt a csarnokban a helyi B közép, s a hangszórókat is elnyomó biztatás jelezte, ha kell, a szurkolók a spanyol bajnok kapujába fújják a labdát, s hogy az áhítat teljes legyen, az újkori szokásoknak megfelelően a „spontánul” felcsendülő Himnusz fokozta az emelkedettséget. Talán az sem véletlen, hogy éppen a vajdasági születésű kapus, Sterbik Árpád arcán tükröződött leginkább a fennköltség, elvégre igazi nagy eseményeken ő többnyire a jugoszláv himnuszt hallgathatja.
Mielőtt valaki azt gondolhatta volna, hogy a profi sportban ilyen háttérelemeknek nincs jelentőségük, azokat éppen Sterbik győzhette meg az ellenkezőjéről. A mérkőzés első perceiben rajta látszott leginkább a tökéletes koncentráció, és elképesztő bravúrjaira is szükség volt ahhoz, hogy a León ne jusson vezetéshez. A vendégek az esélytelenek nyugalmával lődöztek, és csak Sterbik védései lohasztották lelkesedésüket: heteseket, ziccereket fogott sorozatban, és szinte megbabonázta a spanyol játékosokat, akik 25 perc alatt csupán ötször tudtak a kapujába találni.
Vagyis nemhogy csökkent volna, hanem nőtt összesítésben a Veszprém előnye. Pedig a hazaiak csak védekezésben jeleskedtek, a spanyol kapu előtt gyakran előkészítetlenül tüzeltek, vagy pontatlanul céloztak. De Élesék nyugodtan tarthattak lőgyakorlatot, idegeskedniük nem kellett, hiszen a 20. percben 10-4-nél már 11 gól volt a két meccs alapján az előnyük.
Kiélezettebb helyzetben a dán bírók is több „kalamajkát okozhattak” volna ítéleteikkel, de ezúttal a veszprémi villámlábú szélső, Dzomba is mosolyogva folytatott eszmecserét Carl Nielsennel, míg a közönség derűsen figyelte tisztaságmániás társa, Henrik La Cour Bruun tevékenységét, aki percenként rendelt el takarítást a pályán. Máskor azt sem fogadná nyugodtan a veszprémi publikum, hogy valamelyik kedvencet már a második félidő elején harmadszor küldjék a kispadra a játékvezetők. Ezúttal csak Gált kísérte a nézők vastapsa, a füttykoncert felesleges lett volna. Mert az energiát tegnap az Árpád és a Zlatko nevek skandálására kellett tartogatni. Sterbikről már szóltunk, miként nem mehetünk el említés nélkül Saracevic teljesítménye mellett sem. A 40 éves horvát klasszis 12 gólt lőtt, s amikor nem éppen erre a feladatra vállalkozott, akkor Élessel, Zsigmonddal, Diazzal lövetett gólt. Az utolsó 10 perc már kézilabda-parádéval zárult, csak a győzelem nagysága volt kérdéses, de a felállva tomboló szurkolókat az utolsó pillanatig kiszolgálták a kedvencek. A 30-18-as győzelem után érthetően sokáig ünnepeltek a szurkolók.
Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó: Veszprém–Ademar León (spanyol) 30-18 (11-7). Legjobb dobók: Saracevic 12, Diaz 5, Dzomba, Zsigmond, Iváncsik 3-3, illetve Enterrios 6, Belaustegui 4, C. Rodriguez, Garcia 3-3. Továbbjutott: a Veszprém, kettős győzelemmel, 57-40-es öszszesítéssel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.