Ígéret van, a pénz még hiányzik

Vasárnapig Székesfehérvár ad otthont az úszók négynapos országos bajnokságának. A helyszín akár szimbolikus is lehet, legalábbis ha a magyar úszósportnak fontos – márpedig az –, hogy a fővárosi műhelyek (Bp. Spartacus, FTC, Jövő SC) mellett erős vidéki bástyái is legyenek. Olyan bázisai, ahol felnevelhetők a jövő bajnokai. Az országos bajnokság világos képet fest(het) arról, hogy a nagy fővárosi klubok mellett hol végeznek minőségi munkát, illetve hol olyan az utánpótlás-nevelés, amelyre építeni lehet.

Kemenczky Zoltán
2002. 06. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

-ÚSZÁS-
Az ob csütörtökön néhány kisebb meglepetéssel is szolgált, ilyen volt, hogy a dunaújvárosiak 4x100-as női gyorsváltója országos csúccsal legyőzte a Bp. Spartacus kvartettjét.
– Engem nem lepett meg a győzelmük – mondta Turi György, a Szpari vezetőedzője, aki nem titkoltan 25 aranyérmet vár tanítványaitól. – Én is tudok összeadni, így ismerve a Dunaferr-váltó tagjainak korábbi eredményeit tudtam, hogy ez benne van a pakliban.
– A váltóban aratott győzelem és az országos csúcs egyaránt a dunaújvárosi úszósport erősödését mutatja – vélekedett Kiss László szövetségi kapitány, aki szerint Kerékjártó Tamással és Kolozár Dáviddal a székesfehérvári Delfin-Lászlóvill SE is eredményesebb lett. – Vagy itt van például Pécs, ahol mindkét úszószakosztálynál jó munkát végeznek, más kérdés, hogy nem szerencsés, ha egy városban két klub működik, hiszen nem vagyunk olyan helyzetben, hogy megosszuk az erőinket.
A magyar úszósport szakmai vezetése hónapok óta járja a vidéket, hogy megszervezze azt az országos hálózatot, amely egy nemzeti fejlesztési program alapjául szolgálhat. A tervekből csak úgy lehet tett, ha pénzt is rendelnek a programhoz, ez pedig már politikai kérdés.
– Ígéretünk van arra, hogy az úszást a központi finanszírozás kiemelten kezeli majd – mondta Kiss László. – Az utóbbi évben végigjártuk az országot, voltunk Békéscsabán, Makón, Szegeden, Nyíregyházán, Hajdúszoboszlón, Kaposváron, Százhalombattán, Miskolcon, Pécsett, Székesfehérvárott, Szombathelyen, Veszprémben és Balatonfűzfőn, hogy felmérjük a lehetőségeket. A rendszer regionális központokra épülne, amelyek száma attól függ, mennyi pénz lesz a működtetéshez.
A második nap meglepetését az egri Flaskay Mihály szerezte, aki nem csupán legyőzte 100 m mellen a korábban világcsúcstartó Güttler Károlyt, hanem 1:01,75 perces remek idejével az Eb-csapatba is beúszott. Hódmezővásárhely egykori büszkesége, a két éve Budapesten készülő Risztov Éva mesterhármast ért el, nyert 100 és 1500 m gyorson, valamint 200 m pillangón is. Turi György tanítványa 1500 méteren megjavította az öreg, 14 éves országos csúcsot.
Bajnokok. Férfiak. 200 gyors: Zubor (Spartacus) 1:50.57. 100 m mell: Flaskay (Eger) 1:01.75. 200 m pillangó: Kolozár (Székesfehérvár) 1:59.58. Nők. 100 m gyors: Risztov (Spartacus) 56.92. 1500 m gyors: Risztov 16:29.23, országos csúcs, (régi: 16:29.71, Csabai, 1988.). 200 m pillangó: Risztov 2:12.93. 100 m hát: Szepesi (Spartacus) 1:03.99. 100 m mell: 1. Kovács Á. (Spartacus) 1:10.30. 200 m vegyes: Reményi (Spartacus) 2:17.54. 50 m pillangó: 1. Nyíry (FTC) 27.93.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.