Oliver Kahn és a pápa

A legtalálóbban ismét „Ferenc császár” fogalmazott: „Ha mindenkit beletehetnénk egy zsákba, és elkezdenénk verni őket, rendre a megfelelőt találnánk el” – hangoztatta Franz Beckenbauer, hiányolva a világbajnoki negyeddöntőben az Egyesült Államokat egy góllal legyőző német válogatottból az igazi egyéniségeket. A bírálatot a Bayer Leverkusen menedzsere, Reiner Calmund tette a valós helyére: „Csapatunkban a pápa és Kahn volt a legjobb.”

Stefan Lázár
2002. 06. 24. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nyilvánvalóan az égi támogatás és a kapus újabb bravúros teljesítménye segítette a Nationalelfet a legjobb négy közé. A spanyol El País okkal állapította meg: „A németek nem játszanak sem jól, sem rosszul. A futball helyett valami egészen mást mutatnak be, de a végén nyernek.” A Frankfurter Allgemeine Zeitung rövid tőmondatban találta fején a szöget: „Ulsanban Kahn legyőzte az Egyesült Államokat.” A német együttes kapuvédője elvitathatatlanul fenomén, csapatának megingathatatlan támasza. A csapattárs Christian Ziege szerint „ha nálunk mindenki olyan lenne, mint ő, akkor a világbajnokságot meg sem kellene rendezni. Az ellenfelek otthon maradhatnának, mi pedig elmennénk a kupáért”.
A harminchárom éves Oliver Kahn az amerikaiak elleni meccs lefújása után elterült a fűvön, mozdulatlanul igyekezett levezetni a kilencvenperces, folyamatos koncentráció fizikai és pszichológiai megterhelését. Sugárzik belőle az az erő, amely tizenkét esztendőnyi szünet után ismét a világbajnoki elődöntőbe segítette a németeket. Néha félelmetes benyomást kelt, alsó állkapcsát kifeszíti, szemeiből fenyegető villámok áradnak az ellenfélre és a társakra is, akiknek hipnotikus erővel igyekszik továbbadni a benne rejlő töretlen győzni akarást. A háromszoros világbajnok ezúttal csak szerény kézművesi adottságokkal megáldott keretének tagjai pedig lassan elhiszik, hogy a csapatkapitány a jövőbe lát. A vb megkezdése előtt ugyanis Kahn kijelentette: „Érzem, hogy nagy dolgokra leszünk képesek!” Akkor a legtöbben megmosolyogták, ma már nem nevet rajta senki. A koreai házigazdák elleni összecsapás varázsát különlegesnek tartja: „Óriási dolog az a hangulat, amelyről az országban milliók, a stadionban pedig vörösbe öltözött ezrek gondoskodnak. Az ilyen atmoszféra minden labdarúgó vágya.”
Egyetlen gondját a FIFA felelősei máris megoldották – a találkozót a nagy tapasztalatú svájci Urs Meier vezeti, az ő személye garancia arra, hogy a vendéglátóknak mindeddig kijáró megkülönböztető jóindulat ezúttal hiánycikk lesz. A televíziós készülékek előtt helyet foglaló német szurkolók milliói pedig abban bíznak, hogy az Olli Kahnnal készített csokoládéreklám mondanivalója érvényesül majd: az ellenfél tizenegyeshez készülő játékosa félelmében elszalad, a labdából kimegy a levegő, Kahn pedig felkiált: „A következőt kérem!” Mire az ellenfél valamennyi tagja elmenekül.
Csak Kahn csapata marad a pályán…

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.