-LABDARÚGÁS-
Waltnert egyébként sokáig egyetlen Boca-vezető sem figyelte munka közben, labdát tegnapig a szemük láttára még nem terelgetett, viszont annál több orvosi vizsgálatot végeztek rajta. A csapat edzője, Mostar Tabarez a magyar csatár kapcsán csupán a videón látottakra hagyatkozott, mint elmondta, a tévé képernyőjén jó benyomást tett rá az európai. Arrafelé ennyi éppen elég ahhoz, hogy egy szinte teljesen ismeretlen játékosnak évi 250 ezer dolláros fizetést kínáljanak. Waltner azonban az elején nem hatódott meg a Boca Juniorstól, nem kerítette hatalmába a klub dicsőséges múltja, naponta azon törte a fejét, miként jöhetne haza. A Zalaegerszeg elnökének, Lang Józsefnek múlt csütörtökön még azt mondta, hogy másnap repülőre ül, teljesen elege van az egészből, ráadásul az argentinok rendre egy előszerződéssel nyaggatják, amelynek tartalmáról fogalma sincs. További gondokat okozott neki a tolmácsa is, akivel nem tudta magát megértetni, így végső megoldásként a reptérre sietett, ahol viszont pechjére lekéste a gépet. A történet ekkor fordulatot vett, ugyanis vasárnap már arról tájékoztatta a ZTE vezetőségét, hogy mégis Buenos Airesben marad. Szerződését idehaza lefordították és már csak alá kellett írnia. A csatár tegnap már a Bocával edzett, magára ölthette a klub híres kék-sárga keresztcsíkos mezét, azt a szerelést, amelyről számos argentin anekdota kering. A klubot egy Patrick McCarthy nevű ír és egy csoport olasz bevándorló alapította 1903-ban.
A csapat mezéhez a kéket az argentin lobogóból vették, míg a másik színt a véletlenre bízták. Kitalálták, hogy a Buenos Aires La Plata kikötőjébe érkező első hajó nemzeti színét adják a kékhez. Nos, az első vitorlás svéd lobogóval érkezett, így a sárgát állítólag onnan vették. A keresztcsíkozás a genovai olasz emigránsok nevéhez fűződik, ők a szeretett, de elhagyott város zászlaját vették mintául. Egyébként az említett McCarthy nevű ír bábáskodott Buenos Aires másik nagy klubja, a River Plate megalakulásánál is. Éppen ezért a két klub egyszerre, 1913-ban lépett be a ligába és azonnal kirobbantották a saját fociháborújukat. Amíg a húszas és a harmincas években a Boca, addig a negyvenes és ötvenes években a River uralkodott. A két csapat hatására az argentin főváros is kettéosztódott, a tehetősebbek a River Plate, míg a szegényebbek a Boca Juniors oldalára álltak. A hetvenes években Diego Maradona édesapja is a Boca stadionjának, a Bombonerának északi karéjára vett jegyet, ahol nagyon olcsón, de egész jó helyről lehetett nézni a meccset. Az akkor még gyermek Maradona is rendre ott szorított a kedvenceiért, majd 1981-ben, amikor a Bocához szerződött, miatta tombolt a közönség.
A Boca első nemzetközi sikerét 1977-ben aratta, akkor a Mönchengladbach ellenében Világkupát nyert. Jelen pillanatban sem kell szégyenkezniük, hiszen 2000-ben és 20001-ben egyaránt elhódították a Libertadores-kupát. A klub történetének ismeretében kijelenthető: ha Waltner Róbert csak egyszer is pályára lép a Bombonerában, már megérte a huzavona, hiszen argentin félistenek árnyékában futballozhat.
Hollandia lezárja a kapukat: példátlanul szigorú menekültügyi törvényeket fogadtak el
