- Kézilabda -
Nem csak a győzelmek miatt mondhatjuk, de egyelőre tökéletesen szervezett Európa-bajnokság zajlik Dániában. Ez persze el is várható a skandináv országtól, ahol a sportág népszerűsége a labdarúgáséval vetekszik. A középdöntők előtt azonban váratlanul, különösebb indoklás nélkül a szervezők megváltoztatták néhány mérkőzés időpontját. Gyaníthatóan a házigazdákat az a megfontolás vezethette, hogy a dán és a norvég válogatott mérkőzéseinek az időpontja ne ütközzön, hiszen a két skandináv országban a másik csapat játékára is kíváncsiak a nézők.
Bármiért is következett be az időpont-módosítás, mindez nem okozott zavart a magyar együttes számára, amely a tegnapi szünnapot utazással és edzéssel töltötte. A válogatott délelőtt négyórás buszozással jutott el Aarhusból Farumba, ahol a középdöntő 2. csoportjának csapatai játsszák mérkőzéseiket.
A csoportmérkőzések után a mieink a szlovének és a csehek elleni 31-28-as, illetve 33-26-os győzelmet vitték magukkal, míg a C csoportból a norvégok szintén két győzelemmel érkeztek a középdöntőbe. A második körben ma a világbajnok oroszok (kezdés az új időpont szerint 20.30 órakor), majd holnap a két vereséget követően megtáltosodó németek (16.30), végül a vb-második norvégok (csütörtök 20.30) következnek.
A magyar játékosok közül többen kisebb sérüléssel, illetve betegséggel bajlódnak, így éppen jókor jött a pihenő. Farkas Ágnes és Pigniczki Krisztina a bokáját fájlalja, míg Pálinger Katalin még Kijevben, a Turcsin-kupán belázasodott, és még nem érzi magát százszázalékos állapotban.
A kapitány szerint a csoportküzdelmektől várható alapvető célkitűzést teljesítette a válogatott: pontveszteség nélkül jutott tovább, és így komoly esélye maradt arra, hogy a középdöntőt követően a helyosztókon is szerepeljen, s az első nyolc között zárja az Eb-t.
– Az elutazás előtt kicsit féltem, hogy Kindl és Ferling kidőlésével meggyengül a védelem. Az tény, hogy vannak helyezkedési hibák, de a fiatalok nagyon becsületesen küzdenek. Megmutatták, hogy még az éles szituációkban is lehet rájuk számítani. Szinte senkire nem lehet panasz. Vannak ugyan hullámzó teljesítmények, de mindig akad valaki, aki a fontos pillanatokban új lendületet ad – értékelte a csapat eddigi teljesítményét Mocsai Lajos.
A C csoportban második helyen végző Oroszország egyelőre korántsem játszik olyan magabiztosan, mint a tavalyi világbajnokságon, ahol szinte fölényesen végzett az első helyen. Ennek ellenére hiba lenne lebecsülni a mai ellenfelet, annál is inkább, mert az utolsó felkészülési tornán, Kijevben a Turcsin-kupán, ha csak egy góllal is, de az orosz csapat bizonyult jobbnak.
A még nem közölt eredmények. A csoport (Helsingör): Ausztria–Svédország 33-26. A csoport végeredménye: 1. Jugoszlávia 6 pont, 2. Románia 4, 3. Ausztria 2, 4. Svédország 0. B csoport (Aarhus): Dánia–Hollandia 27-23. A csoport végeredménye: 1. Dánia 6, 2. Franciaország 4, 3. Ukrajna 2, 4. Hollandia 0. C csoport (Farum): Norvégia–Oroszország
24-18. A csoport végeredménye: 1. Norvégia 5, 2. Oroszország 3, 3. Németország 2, 4. Spanyolország 2. Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött (német–spanyol: 31-27).
A középdöntő állása. II. csoport (Farum): 1. Norvégia 4 (50-36), 2. Magyarország 4 (64-54), 3. Csehország 2 (51-53), 4. Oroszország 2 (43-46), 5. Szlovénia 0 (48-56), 6. Németország 0 (40-51). I. csoport (Aarhus): 1. Jugoszlávia 4 pont (62-58), 2. Dánia 4 (47-40), 3. Franciaország 2 (41-41), 4. Románia 2 (52-53), 5. Ukrajna 0 (44-51), 6. Ausztria 0 (44-57).
Újabb másodfokú riasztásokat adtak ki, újabb pusztító zivatarokra számítanak
