Még mondja valaki, hogy a fogathajtók nem szeretik a futballt, nem viselik lelkükön a válogatott Eb-selejtezőit. Kettesfogathajtó világbajnokaink – Lázár Vilmos és Lázár Zoltán – is elrepültek a csapattal a IV. században alapított köztársaságba, hogy ott legyenek a városállam egyetlen, az UEFA által hitelesített stadionjában, az ötezer férőhelyes Serravallében.
A két hajtó is részt vett a tegnapi város(állam)nézésen, amely során megmászták – igaz, az autóbusz is segített – a Monte Titanót. Azt a hegyet, amelyen egy Marino nevű szerzetes megalapította a ma körülbelül huszonötezer lelket számláló városállamot. Szép hely, festői kép, még akkor is, ha a labdarúgása nem említhető egy napon az égbe törő hegyek csodás látványával.
Persze tán jobb is így, mert a szombati, a lettek elleni „melós” meccs után a Gellei-csapat most valóban olyan ellenféllel mérkőzik, amely nemhogy verhető – de le kell győzni. Mert – mint mondta a kapitány – a lettek elleni sikernek csak akkor van (lesz) értelme, ha San Marinóból három ponttal utazik haza a válogatott.
A csapat, legalábbis a kapitány fejében, nagyjából kész. A sárga lapos Fehér Csaba helyett Böőr, Urbán helyett Bódog, a Budapesten kiállított Juhár helyett pedig Szekeres lesz a kezdő, s szóhoz juthat a sérüléséből felépült Tokody is. Gellei Imre a kedd esti edzés után kijelölte kezdőcsapatát, amelyben még két poszt kérdéses. A szakvezető ugyanis egyelőre nem döntötte el, hogy Dragóner Attila vagy Lipcsei Péter legyen a középhátvéd. Amennyiben Lipcseire esik a választás, akkor a helyén, a középpályán Lendvai kap lehetőséget.
A magyar csapat várható összeállítása: Végh – Bódog, Lipcsei vagy Dragóner, Szekeres – Böőr, Lisztes, Lendvai vagy Lipcsei, Dárdai, Lőw – Szabics, Kenesei.
A házigazdáknál nem beszélhetünk „parádés” névsorról. Azok kaphatnak helyet a csapatban, akiket megismerhettünk Budapesten, a Megyeri úti mérkőzésen. Várhatóan kezdő lesz San Marino egyetlen profi futballistája, az olasz negyedosztályban játszó Andy Selva. A társai – igaz, a különböző szintű olasz ligákban – amatőrök, s csak akkor szállnak be hazájuk bajnokságába, amikor az olaszoknál pihen a labda. Biztosan tehetséges, „rendes” fiúk, jó sportemberek, de hát pontosan a fentiekből derülhet ki, hogy kötelező legyőzni őket.
A magyar válogatott célja nem is más, bár Gellei azért megemlítette, hogy nem edzőmeccs lesz, igenis menni kell, mert a házigazdák egészen biztosan ponttal, legalább eggyel, szeretnék befejezni a selejtezőket. Ezt a reményt kell meghiúsítani a Serravalle-stadionban, ahová mintegy kétezer nézőt várnak, köztük azt a háromszáz magyar szurkolót, akik ide is elkísérték a csapatot. Ha másért nem, hát értük, miattuk is hajtani kell.
***
FOCIZIK EURÓPA.
2. csoport: Norvégia–Románia, Luxemburg–Dánia. 3. csoport: Csehország–Moldova, Ausztria–Fehéroroszország. 4. csoport: San Marino–Magyarország, Svédország–Lengyelország. 5. csoport: Feröer-szigetek–Németország, Litvánia–Izland. 6. csoport: Görögország–Ukrajna, Észak-Írország–Spanyolország. 7. csoport: Törökország–Macedónia, Anglia–Szlovákia. 8. csoport: Észtország–Horvátország, Belgium–Andorra. 9. csoport: Azerbajdzsán–Szerbia-Montenegro, Finnország–Olaszország. 10. csoport: Svájc–Albánia, Írország–Grúzia.
***
EMLÉKEZTETŐ.
2002. október 16. Magyarország–San Marino 3-0 (0-0) Megyeri út, 8000 néző, vezette: Orrason (izlandi). Gólszerző: Gera (a 49., a 60. és a 88. percben). A magyar csapat összeállítása a következő volt: Király – Urbán, Dragóner, Gyepes – Fehér Cs., Lipcsei, Lisztes (Miriuta), Dárdai (Fehér M.), Lőw – Tököli, Kenesei (Gera).
A Chelsea egy félidő alatt lerendezte a klub-vb döntőjét s ellopja az Aranylabdát a PSG-től
