Egy gondolat erejéig érdemes visszatérni Mandula Petra keddi bemutatkozására. A magyar játékost gyakran éri az a vád, hogy nem elég harcos, könnyen megadja magát. Nos, a Roland Garros nyitó fordulójában szó sem volt erről, a magyar teniszező ugyan sokáig nem játszott jól, de még a reménytelennek tűnő 5:7, 3:4-es állásnál sem mondott le a győzelemről az amerikai Kelly McCain ellen, pedig éppen ellenfele adogatott. Mandula azonban ekkor elkapta a fonalat, és 6:4, 6:1-gyel valóra váltotta az esélyeket. Mert ha Czink Melinda és Kapros Anikó első fordulóbeli vereségével kapcsolatban megjegyezzük, hogy egyik találkozón sem a magyar játékos volt a favorit, akkor Mandulánál el kell mondani, ezt a találkozót illett hoznia. Több mint százhúsz helylyel előzi meg McCaint a világranglistán, s ekkora különbségnek már a pályán is meg kell mutatkoznia. Hogy Mandula Petra a következő, mai mérkőzésén is valóra tudja-e váltani a papírformát, az már nem ilyen egyértelmű. Ellenfele, a cseh Denisa Chladkova negyven hellyel hátrébb áll a ranglistán.
Hogy mennyire nem számít a ranglista, azt legszomorúbban a női címvédő, Justine Henin-Hardenne tapasztalhatta. A belga klasszis ellenfele, Tathiana Garbin jelenleg csupán a 86. helyen állt, mégis meglepően simán, két szettben, 7:5, 6:4 arányban múlta felül a jóval esélyesebb belgát. Úgy tűnik, Henin-Hardenne a páros években páratlanul rosszul játszik Párizsban, hiszen a 2001-es elődöntős szereplése után a következő esztendőben az 1. fordulóban kiesett. Tavaly nyert, s most ismét gyorsan búcsúzott. De csak saját magát okolhatja, mert gyengén szervált, tíz kettős hibát követett el, s döbbenetesen sok, harminc ki nem kényszerített hibát vétett.
Érdekesebb eredmények, 2. forduló. Férfiak: Coria (argentin, 3.)–Monaco (argentin) 7:5, 6:1, 6:3, Moyá (spanyol, 5.)–Vicente (spanyol) 6:1, 6:2, 6:1, Henman (brit, 9.)–Burgsmüller (német) 6:0, 6:3, 6:3, Corretja (spanyol)–Srichaphan (thaiföldi, 13.) 6:4, 7:5, 6:3, Sluiter (holland)–Hrbaty (szlovák, 31.) 6:4, 6:4, 3:6, 7:6 (7-5). Nők: Garbin (olasz)–Henin-Hardenne (belga, 1.) 7:5, 6:4, Gyementyjeva (orosz, 9.)–Pratt (ausztrál) 6:2, 6:2, Petrova (orosz, 8.)–Fedak (ukrán) 6:0, 6:1, Zvonarjova (orosz, 10.)– Serna (spanyol) 5:7, 6:1, 6:4.
Ezért szerencse, hogy Magyar Péter nincs döntéshozó pozícióban + videó
