Kovács Péter, a Szeged edzője a mérkőzés előtt nem titkolta: elsősorban attól tart, hogy a nyáron jelentősen átalakult csapat még csak időszakonként képes megközelíteni az elvárható teljesítményt. Az egykori világklasszis kézilabdázónak az első húsz percben nem sok öröme lehetett együttese játékában, mert
a bosszantó hibákat rendre kihasználta a román bajnok, és a félidő közepén 7-6-ra vezetett. Már ekkor sejteni lehetett, hogy ezúttal szó sem lehet gólfesztiválról, s bár az A csoport leggyengébbnek tartott együttese a Constanta, még ellene sem lesz könnyű a kötelezőnek tartott két pont begyűjtése.
A szünetig hátralévő tíz percben aztán végre megvillant a Szeged, pontosabbak lettek a lövések, jobb a védekezés, s 16-12-es hazai vezetésnél jöhetett a pihenő. Meglepetésre a fordulást követően ismét a Constanta játszott türelmesebben, rendre ziccerig adogatták körbe a szegedi védőfalat, s ezekből nem hibáztak. Mintha egy kicsit Puljezsevicset is elaltatták volna a hosszú támadások közben a románok, mert a bravúros teljesítményre is képes szegedi légiós csak elvétve tudott hárítani.
Egészen az utolsó percig volt esélye a vendégcsapatnak a pontszerzésre, miután a hajrában háromgólos előnynél Bajusz döntő pillanatban a kapufát találta telibe, majd a kipattanó labdával megiramodó ellenfél kettőre csökkentette a hátrányt. Szerencsére Bajusz javított, majd miután végre a magyar csapat szerb kapusa is megcsillantotta képességeit, sikerült megőrizni a háromgólos különbséget. A 27-24-es győzelem ellenére nem lehetnek felhőtlenül boldogok a szegediek, mert a hét végén Macedóniában a Skopje ellen ez a játék kevés lesz a sikerhez, sőt látványos javulás nélkül esély sem lesz a továbbjutás kiharcolására.
Veszprémben is nagy volt a mozgás nyáron, ennek ellenére a csapat gerince évek óta együtt van, így a horvát edzőnek, Zdravko Zovkónak nincsenek is olyan gondjai, mint Kovács Péternek. A két éve még a BL-döntőig jutó együttesnek csupán az első negyedórában okozott gondot a litván bajnok, a Kaunas addig tudta tartani a lépést, ám amint a Veszprém védekezése feljavult, kérdéses sem lehetett, melyik a jobb csapat. A félidőben már 17-13-ra vezetett a magyar bajnok, s az előny a második félidő elején csak tovább nőtt. A két átlövő, Pérez és Lazarov tetszés szerint lőtte a gólokat, a kubai származású jobbátlövő 11 találatig jutott. A litvánok becsületére válik, hogy végig sportszerűen küzdöttek, de így sem kerülhették el a kiütéses vereséget. 33-26-os győzelem után a Veszprém szombaton a norvég Sandefjordot fogadja, s bár ennél szorosabb mérkőzésre lehet számítani, akkor sem lehet kétséges a siker.
Talán a legnehezebb ellenfelet kapta a selejtezőben szóba jöhető riválisok közül a női BL-be igyekvő Győr, hiszen a hat olimpiai bronzérmessel rendelkező ukrán bajnok Motor Zaporozsje igazán komoly kihívást jelent. Bár az ukránok szinte végig vezettek a párharc első mérkőzésén, a Győr szívósan küzdött, s a 31-28-as vereség ellenére minden esélye meg van, hogy a vasárnapi visszavágón ledolgozza a háromgólos hátrányt, s a kiemelt Dunaferr mellé a főtáblára kerüljön.
Eredmények. Férfiak. Bajnokok Ligája, 1. forduló, A csoport: Szeged–Constanta (román) 27-24, G csoport: Kaunas (litván)–Veszprém 26-33. KEK, 2. forduló, 1. mérkőzés: Nyíregyháza–Medvescak Zagreb (horvát) 32-27. EHF-kupa, a 32 közé jutásért, 1. mérkőzés: Tatabánya– Esch (luxemburgi) 38-20.
Nők. BL, a 16 közé jutásért, 1. mérkőzés: Motor Zaporozsje (ukrán)–Győr 31-28. KEK, 2. forduló, 1. mérkőzés: Vác– Banja Luka (bosznia-hercegovinai) 30-18, EHF-kupa, a 32 közé jutásért, 1. mérkőzés: Cornexi– Remin Deva (román) 36-24.
NB I, férfiak: Szigetvár–Százhalombatta 36-26, nők: FTC– DVSC 32-21.
Varga Judit tegnapi videója tette be a kaput a Tisza Párt vezető politikusánál, valójában ezért mond le
