Leshatár

MN
2006. 06. 08. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ismert szokás, hogy egyesek összecserélik a stadiont a sztriptízbárral. Ott elsősorban hölgyek vetkőznek a férfiközönség szórakoztatására. A futballarénákban fordított a helyzet. Itt a kétes erkölcsű „urak” igyekeznek magukra terelni a publikum figyelmét, mintha örömük beteljesedését látnák abban, hogy pucérra vetkőzve végigrohanjanak a zöld gyepen. Meztelen kacsázásuk kettős szórakozást nyújt a nézőknek: először azon kárörvendeznek, hogy a csalafinta tettesnek sikerült kijátszania a biztonsági személyzet figyelmét, majd azon derülnek, hogy a büszkeségükben megsértett felügyelők általában csak a vidámságot növelő hajtóvadászat után képesek a földre teperni, ezt követően kitessékelni a játéktérről a magamutogatót. A vb alatt a szokásosnál szigorúbb fenyegetéssel igyekeznek elejét venni ezeknek a produkcióknak. A szervezőbizottság hat számjegyű pénzbírsággal és komoly fegyházbüntetéssel fenyegeti a nudista rendbontókat.

A ködös Albion konzervatív öltözködési stílushoz szokott polgárai elfogadhatatlannak tartják az angol szövetség döntését, miszerint a vb-re induló küldöttség tagjait Olaszországból importált textíliába öltöztetik. Nem a nagyra becsült londoni úri szabók keze alól kerül ki a válogatott öltözéke, azokat a híres olasz divattervező, Giorgio Armani szállítja. A futball őshazájának történetében először fordul elő, hogy külföldi „maestro” kap ilyen előjogot. A hagyományokra oly büszke és így most duplán csalódott angolok egyetlen vigasza: háromezer euró ellenében a szurkolók is megvásárolhatják a válogatott számára készült öltönyt.

A világbajnoksághoz gazdasági reményeket fűző vállalkozások egyike máris óriási hasznot könyvelhet el, egy másik viszont bukással számolhat. Goleo – a vb kabalaállata – kezdettől fogva nem dicsekedhetett azzal, hogy élvezi a szurkolók szeretetét. A rövidre sikerült mezbe bújtatott, de a nadrágjától ismeretlen okokból megfosztott oroszlán után szerény az érdeklődés. A Nici nevű cég – a szakma köreiből kiszivárogtatott értesülés szerint – csaknem harmincmillió eurót fizetett, hogy megkapja a kabalaállat gyártási és forgalmazási jogát. A drágán megvásárolt licenchez fűzött remény azután kámforrá vált, a vállalat súlyos válságba került, és még a külföldi szurkolók megérkezése előtt kénytelen volt beismerni, hogy fizetésképtelen. A coburgi járásbírósághoz időközben megérkezett a csőd hivatalos bejelentése is. Sőt az államügyészséghez feljelentés érkezett a cég menedzserei ellen, hogy azok meghamisították a vállalat üzleti mérlegét. A nyomozás folyik. Az Adidas ellenben több millió eladott labdával, mezzel és futballcipővel máris a vb győztesének mondhatja magát, a forgalom meghaladhatja az egymilliárd eurót. A Csapatszellem névre elkeresztelt labda a világ minden táján slágernek számít, a cég tizenötmillió vevőt vehet számításba. A Nationalelf mellett további öt ország csapata öltözködik Adidas szerelésbe a vb-n.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.