A New York Giants és a New England Patriots egyaránt háromszor volt korábban Super Bowl-győztes, s 2008. február 3. után ismét ez a két csapat játszotta a döntőt – akkor a Giants nyert 17–14-re. A 46. Super Bowl-ra az impozáns indianapolisi Lucas Oil Stadionban került sor, s a szervezők igen komoly show-val készültek eme rangos észak-amerikai sporteseményre.
Ugye az Egyesült Államokban a kosárlabda (NBA) és a baseball (MLB) mellett a másik nagy nemzeti sport az amerikai futball (NFL). Ennél fogva meg is adják az alaphangot a döntőnek: egy 30 másodperces reklámszpotért mintegy 3,5 millió dollárt kérnek el – nem véletlenül! Ugyanis például a tavalyi döntőt 110 millióan nézték, csak az USA-ban!
A döntőbe jutott csapatok közül leginkább a Patriots volt az, melyet oda is vártak a szakértők. A Giants döntőbe jutása már nem tűnt papírformának, főleg úgy, hogy pocsék alapszakaszt produkált – 9 győzelem, 7 vereség. Hasonló mutatóval korábban nem nyert még csapat Super Bowlt. Ugyanakkor a rájátszásban már jobban teljesített a New York-i csapat, s a tavalyi győztest, a Green Bay Packerst is búcsúztatta.
Kelly Clarkson elénekelte az amerikai himnuszt, megkezdődhetett a 46. Super Bowl!
Első negyed
A pénzfeldobást a Pats nyerte, de az első támadás jogát átengedte a Giants-nek. Eli Manning vezérletével tehát a New York-iak kezdhették a mérkőzést. Az első pontokat a Giants szerezte, miután a Patriots irányítója, Tom Brady úgynevezett safety-t dobott – olyan helyre passzolt, ahol nem volt társ – 2–0.
Az első negyed nem is alakulhatott volna jobban a Giants számára: Manning közelről passzolt Victor Cruzhoz, ezzel megszerezték a mérkőzés első touchdown-ját, 8–0. A TD-t követően a jutalomrúgás is jó volt, így a szünet előtt 9–0-ra ment a Giants.
Cruz touchdownja: