Elbúcsúztatták Rózsavölgyi Istvánt

Egykori sikerei színhelyén, a mai Puskás Ferenc Stadionban több száz barát, családtag, rajongó, sportoló, köztük Schmitt Pál köztársasági elnök vett búcsút Rózsavölgyi István olimpiai bronzérmes, többszörös világcsúcstartó középtávfutótól.

WL
2012. 02. 15. 12:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A stadion pályáján, a tribün előtt felállított emelvényen az ötkarikás lobogón helyezték el a január 27-én elhunyt, 82 évet élt legendás atléta hamvait, alatta három őt ábrázoló fotó, illetve a római olimpián, az 1500 méteres döntőben viselt trikója volt látható.

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB), a Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) és a Budapesti Honvéd által rendezett búcsúztatáson Schmitt Pál mellett még két olimpiai bajnok, Török Ferenc öttusázó és Varga János birkózó is lerótta kegyeletét.

Az ünnepségen Szabó Tamás, a MOB alelnöke, Gyulai Miklós, a MASZ elnöke, Molnár Imre, a Budapesti Honvéd első embere és Török Ferenc újságíró, Rózsavölgyi István barátja köszönt el a pályafutása során hét világcsúcsot, több Európa-csúcsot és szinte megszámlálhatatlanul sok magyar rekordot felállított futótól.

„Egy kivételes embert vesztettünk el. Gyászol a magyar sport, gyászol a család, gyászolnak a barátok” – kezdte beszédét Szabó Tamás, aki a futóként elért kiváló eredmények, a legendás váltóval és egyéniben produkált világcsúcsok, az 1956-os játékok kudarca után, a társak elvesztését követően kivételes küzdeni tudásának és elszántságának köszönhetően megszerzett olimpiai bronzérem említése mellett kiemelte, hogy edzőként, nevelőként is kiváló eredmények fűződnek Rózsavölgyi nevéhez, s az atléták mellett az öttusázók is mind a mai napig felnéznek rá, tisztelik. „Mindig azt vallotta, hogy mindenki saját sikereinek a kovácsa, s az akarat a legfontosabb. Élete végén is azt üzente, hogy büszkén tekint vissza az eredményeire, a sikereire. Kérem a Jóistent, hogy fogadja őt kegyeibe!„

Gyulai Miklós a Népstadion nyitóversenyének, a magyar–norvég atlétikai csapattalálkozó második napjának felidézésével kezdte, melyen Rózsavölgyi 1500 méteren győzött. A szövetség elnöke által elmondottakban, csakúgy mint a többi beszédben, kiemelt helyet kapott az 1956-os játékok kudarca, az, hogy a melbourne-i olimpiára világcsúcstartóként utazhatott, ám az események lehetetlenné tették, hogy bajnok lehessen, hetekig nem tudott edzeni, így végül a döntőbe sem jutott be. Ezután csapattársaival, Iharos Sándorral, Tábori Lászlóval és edzőjével, Iglói Mihállyal ellentétben hazajött, s egyedül folytatta, így tudott Rómában a harmadik helyen végezni.

Rózsavölgyi István egyházi búcsúztatójára csütörtökön kerül sor 13.00 órakor Tatán, a Kapucinus-templomban (Tata, Bartók Béla u. 1.). A hamvakat Tatán, az Almási úti temetőben 15.00 órakor katonai tiszteletadás keretében helyezik örök nyugalomra.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.