A USADA eredetileg február 6-át jelölte meg, ameddig az amerikai kerékpáros részletesen beszámolhat doppingos múltjáról. Ezt az időpontot a 41 éves Armstrong képviselőinek kérésére két héttel későbbre tolta, de a visszavonult sportoló az újabb határidőig sem állt kötélnek.
Armstrong január közepén Oprah Winfreynek adott tévéinterjújában ismerte el, hogy sikereit dopping segítségével érte el. A USADA korábban azt közölte, hogy amennyiben a sportág egyik legismertebb alakja nevekkel, tényekkel szolgál a doppingellenes hatóságnak, akkor akár enyhítheti a büntetését. Ezt azért szerette volna elérni Armstrong, mert más sportágakban – így új kedvencében, a triatlonban – még versenyezhetett volna.
Az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynöksége az Armstrong-ügyben indított nyomozásának végén arra a megállapításra jutott, hogy a sportoló és klubja, a US Postal a sporttörténelem legkifinomultabb, legprofesszionálisabb és mostanáig a legsikeresebb doppingprogramját fejlesztette ki és működtette. A szervezet már augusztusban jelezte, hogy örökre eltiltja az amerikai kerékpárost, egyúttal megfosztja hét Tour de France-diadalától, majd októberben a Nemzetközi Kerékpáros-szövetség (UCI) is hasonló szankciókat alkalmazott, megfosztva a sportolót az 1998 augusztusa óta elért összes eredményétől.