Feltámadás, csak már egy kissé későn

A címvédő FC Barcelona simán, 4-1-re győzött a Villarreal vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 34. fordulójában.

Ch. Gáll András
Forrás: MTI2020. 07. 06. 6:14

A címvédő FC Barcelona simán, 4-1-re győzött a Villarreal vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 34. fordulójában. A vasárnap késő esti mérkőzésen gyors gólváltás ( Pau Torres öngól, Gerard Moreno) után a vendégek már az első félidőben komoly, kétgólos előnyhöz jutottak, miután Luis Suárez és is betalált.

Jordi Alba, Griezmann és Messi gólöröme Fotó: Fcbarcelona.com

A Villarreal a második félidőben képtelen volt betalálni, a Barça, pedig a hajrában újabb góllal (Ansu Fati) fölényessé tette sikerét. A Barcelona így négy fordulóval a vége előtt négy pont hátránnyal követi az élen álló Real Madridot.

A sokat szidott Griezmann tehát gólt lőtt, méghozzá szépet, és ahogy összeölelkezett Messivel, az rácáfolt a pletykákra.

A VAR ismét szóhoz jutott, és ismét a Barcelona kárára. Íme:

,

La Liga, 34. forduló: Villarreal–FC Barcelona 1-4, korábban: Osasuna–Getafe 0-0, Athletic Bilbao-Real Madrid 0-1, Espanyol–Leganés 0-1, szombaton játszották: Granada–Valencia 2-2, Valladolid–Alavés 1-0, Celta Vigo–Real Betis 1-1, pénteken játszották: Atlético Madrid–Real Mallorca 3-0, hétfőn játsszák: Levante–Real Sociedad 19.30, Sevilla–Eibar 22.00. Az élcsoport: 1. Real Madrid 77 pont, 2. FC Barcelona 73, 3. Atletico Madrid 62, 4. FC Sevilla 57 (33), 5. Villarreal 54, 6. Getafe 53.