Búcsúfinálé és részvételi rekord a zászlóvivőktől

Ez történt a magyar versenyzőkkel a tokiói olimpia csütörtöki napján. Kapás Boglárka negyedik lett 200 pillangón, Cseh Lászlót pedig olimpiai döntőben láthatjuk utoljára úszni, miután 35 évesen bejutott a 200 vegyes pénteki fináléjába.

2021. 07. 29. 6:00

ÚSZÁS

• világbajnoki címvédőként a negyedik helyen végzett a női kétszáz méteres pillangóúszás döntőjében.
  • Németh Nándor ezúttal nem tudta megismételni a tegnapi elődöntőben úszott egyéni csúcsát, és a finálé nyolcadik helyén csapott célba 100 gyorson.
  • Pozitív meglepetésként Telegdy Ádám a negyedik legjobb idővel jutott be a 200 hát holnap hajnali döntőjébe. Az egyéni csúcsát két századra megközelítette, reggel még soha nem úszott ilyen jól, s mint mondta, a fináléban bármi megtörténhet.
  • a nyolcadik helyen bejutott a 200 vegyes holnap hajnali döntőjébe. Harmincöt évesen nagyszerű bravúr.
  • A hetedik helyen végzett a Veres Laura, Késely Ajna, Kapás Boglárka összeállítású női 4x200-as gyorsváltó a döntőben.
  • a második, Szabó Szebasztián a 14. legjobb idővel jutott tovább a férfi 100 pillangó selejtezőjéből. a huszadik helyen kiesett női 200 háton, Burián Katalin ugyanakkor a nyolcadik helyen bejutott a legjobb 16 közé ugyanebben a számban. 800 gyorson Késely Ajna a 13. helyen zárt. A délutáni program összefoglalója itt olvasható.
  • Cseh Lászlót olimpiai döntőben láthatjuk utoljára úszni, utána visszavonul Fotó: MTI/Kovács Tamás

VÍVÁS

• Első mérkőzésén a papírformának megfelelően kikapott a női tőrválogatott (Kreiss Fanni, Kondricz Kata, Pásztor Flóra) az esélyesebb Olaszországtól 45-32-re a negyeddöntőben. Így a folytatásban az 5–8. helyekért vívhatnak a lányok.
  • A változatlan összeállítású magyar együttes a második találkozóján is veszített, Kanada ellen 45-33-ra, így utolsó mérkőzését a hetedik helyért vívhatja.
  • Csapatunk utolsó mérkőzésén 45-28-ra legyőzte Egyiptomot, így megszerezte a hetedik helyet. Ezen a találkozón pástra lépett a tartalék 45 éves Mohamed Aida is, aki így elmondhatja, hogy hét olimpián versenyzett – ez még egyetlen magyar sportolónak sem jött össze.
  • Mohamed Aida rekorder lett Fotó: Mirkó István

• A térdszalagszakadására rásérülő tokiói negyedik helyezett kardvívónőnket, Márton Annát Téglási György csapatorvos MRI-vizsgálatra vitte. Kiderült, hogy a korábbi, súlyos sérülése mellett leszakadt egy porc is a térdéről. Ennek ellenére versenyzőnk vívni szeretne a szombati csapatversenyben. A végső szót ezzel kapcsolatosan a pénteki edzésen mondják majd ki az érintettek.
  • VÍZILABDA

• Huszonkét góllal, 23-1-re legyőzte a dél-afrikai csapatot a férfi-vízilabdaválogatott a csoportkör harmadik fordulójában.
  • KÉZILABDA

• A magyar női kézilabda-válogatott 38-31-re kikapott a címvédő orosz csapattól, ráadásul sérülés miatt elveszítette Szucsánszki Zitát.
  • CSELGÁNCS

• Mérkőzés nélkül jutott a nyolcaddöntőbe Cirjenics Miklós a 100 kilogrammosok mezőnyében, miután háromszoros Eb-bronzérmes ellenfele, a lett Jevgenijs Borodavko visszalépett.
  • A legjobb nyolc között a világbajnoki ezüst- és bronzérmes orosz Nyijaz Iljaszov ipponnal legyőzte Cirjenicset, aki ezzel kiesett a versenyből.
  • EVEZÉS

• A férfi egypárevezősök elődöntős futamában Pétervári-Molnár Bendegúz az ötödik helyen végzett, ezzel a 7–12. helyekről döntő B fináléba jutott be, melyet péntek hajnalban rendeznek.
  • SPORTLÖVÉSZET

• Major Veronika a 42. helyen áll a női sportpisztolyosok között. A 24 éves keszthelyi lövő az alapverseny első felében jóval tudása alatt teljesített, 281 körös eredményével csupán két riválisát tudta maga mögé utasítani. A fináléba kerüléshez az első nyolc között kell végezni. A szám alapversenyének második felét, az ugyancsak 30 lövéses rapid szakaszt pénteken közép-európai idő szerint 2 órától rendezik. A döntőre szintén pénteken, 7 órakor kerül sor az Aszaka lőtéren.
  • ASZTALITENISZ

• Első számú asztaliteniszezőnk, Póta Georgina kisebb könyöksérülést szenvedett, így nem állhat asztalhoz a japánok elleni hétfői nyolcaddöntőben, a helyét a tartaléknak jelölt Fazekas Mária veszi át.
  • VITORLÁZÁS

• A Finndingiben szereplő a harmadik versenynap után a harmadik helyen áll. A világ- és Európa-bajnok magyar vitorlázó csütörtökön előbb a hatodik, majd a hetedik helyen ért célba, ezzel egyet visszacsúszott szerdai pozíciójához képest. Az élen a címvédő brit Giles Scott áll, aki négy futamot nyert sorozatban.
  • Vadnai Benjamin (Laser Standard) csütörtökön a 17. és a 21. lett, összesítésben a 18. helyről várhatja a folytatást.
  • Érdi Mária (Laser Radial) a 14. és a 11. helyen futott be, így a 15. nyolc futam után. Laserben pénteken újabb két részversennyel befejeződnek a selejtezők és a legjobb tíz az éremfutamban száll majd vízre.
  • Berecz Zsombor ott van a legjobbak között
    Fotó: Peter Parks/AFP

TORNA

• a 14. helyen végzett az egyéni összetett döntőjében. Az Ariake tornaközpontban a kétszeres Európa-bajnok magyar versenyző felemás korláton 14,233, gerendán 12,100, talajon 12,600, míg ugrásban 14,500 pontot kapott, így 53,433 ponttal zárta a versenyt.