A főváros a tárgyalások során többször hangsúlyozta, hogy nem szeretné átvenni az Arany Alkony idősotthonokat, mivel ez hatalmas anyagi terhet jelentene. Ha a főváros nemet mond a kilenc idősek otthonából álló lánc működtetésére, a tulajdonostársakkal – a Kin Rud Kft.-vel, a Medikatus Kft.-vel és a Bel-Mondo Kft.-vel – létrehoznak egy közös nonprofit kft.-t „az idősek védelmében”.
A cégcsoport két egyházzal is folytat tárgyalásokat, de ha nem sikerül időben megegyezni, a nonprofit alapon működő cég veszi át a misszió feladatát. Egyelőre azonban a két egyház is visszakozik, hiszen nem tudják, hogyan alakulnak az egyházi normatívákra vonatkozó esetleges törvénymódosítások.
Igen fontos, hogy minél hamar megoldódjon a jogi és az anyagi helyzet, mert az Arany Alkony intézményeit választó időseknek fel kellett számolniuk addigi egzisztenciájukat. A legtöbben pénzzé tették otthonukat, hogy befizethessenek egy apartmanra, nyugdíjuk 80 százaléka pedig máig a fenntartókhoz kerül, így félretett pénzük aligha van.
A fővárosi kormányhivatal március 31-ei határidővel visszavonta az Arany Alkony otthonokat működtető Kálvin János Presbiteri Misszió működési engedélyét a működtetést kísérő pénzügyi, jogi anomáliákra és a misszión belüli belső harcokra hivatkozva.