A német drogérialánc ulmi központja szerdán közölte: egyelőre nem tud pontos információt arról, hogy mekkora összegű európai uniós támogatást kaphat a zalai beruházásához.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján ugyanakkor már olvasható, hogy a társaság tevékenységének fejlesztésére, új raktárcsarnok építésére, eszközbeszerzésre és munkahelyteremtésre 458 millió forintos támogatást nyert az Európai Regionális Fejlesztési Alapból. A támogatási arány 18 százalékos, vagyis mintegy 2,5 milliárd forintos beruházást valósít meg a Müller a magyar–horvát határon.
A vállalat tavaly decemberi tájékoztatása szerint a novemberben kezdődött beruházás során 18 ezer négyzetméteres raktárbázist építenek közvetlenül az M7-es autópálya és a magyar–horvát határátkelő melletti területen. A tervek szerint 2012 közepétől már innen látják el áruval a magyarországi, horvátországi és szlovéniai üzlethálózatot. A Zalai Hírlap információja szerint még ebben a hónapban munkaerő-toborzó irodát is nyit a cég a határmenti városban.
A társaság az MTI-vel ezzel kapcsolatban annyit közölt: összesen mintegy 300 szakképzett logisztikust, illetve logisztikai területen foglalkoztatandó munkatársat keresnek Letenyére. A leendő munkavállalókat a Budapest mellett jelenlegi is működő raktárbázison képzik ki, hogy Letenyén, a logisztikai központ elkészülte után azonnal megfelelően képzett személyzetet tudjanak foglalkoztatni.
Az 1953-ban alapított Müller 2007 óta van jelen Magyarországon. Honlapja szerint Európa hét országában mintegy 26 ezer alkalmazottat foglalkoztat. Németországban 481, Ausztriában 50, Svájcban 41, Magyarországon 34, Szlovéniában és Horvátországban 14-14, Spanyolországban pedig 9 üzletet működtet.
Brüsszel egy központból irányított és egységes fellépést vár el mindenkitől