Reggel kilenc órától fél négyig folyt a Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság budapesti Aradi utcai épületében Kerék Csaba gyanúsítotti kihallgatása. A Britton Kft. ügyvezető igazgatója a nyomozók szerint 336 millió forintos kárt okozott azzal, hogy a K&H Equities Rt. ügyfeleitől elsikkasztott pénzt felvette és eltüntette.
– A kihallgatáson (amelyen egy ügyész is részt vett) a rendőrök feltárták bizonyítékaikat, amely 88 darab banki bizonylatból és pár hozzá tartozó szerződésből állt – nyilatkozta Nehéz-Posony István, a terhelt védője. Az okiratok azt igazolják, hogy Kerék Csaba aláírásaival hozzájárult a sikkasztáshoz. – Az ügyvezető elismerte, hogy egyes bizonylatokon valóban az ő kézjegye szerepel, a jelentősebb pénzfelvételek kapcsán azonban Kerék azt állítja: ráhamisították nevét a dokumentumokra – közölte a gyanúsított ügyvédje. A Magyar Nemzet megtudta azt is, hogy az üzletember többször vett fel egy-kétmillió forintos tételeket számlájáról, amely felett Kulcsár Attila portfóliókezelőként rendelkezett, de arra is volt példa, hogy 20 millió forinttal távozott a pénztártól a vállalkozó. – Az általa kezdeményezett pénzfelvételek azonban jogszerűek voltak, ezzel nem követett el bűncselekményt – tolmácsolta védence álláspontját Nehéz-Posony. A lap kérdésére elmondta: a számláról más ügyletek mellett történt hatvan-, illetve huszonötmillió forintos pénzfelvétel is.
Kerék Csaba további kihallgatása attól is függ – magyarázta az ügyvéd –, hogy a kirendelt írásszakértő megerősíti vagy cáfolja a gyanúsított által mondottakat, vagyis azt, hogy ráhamisították nevét a papírokra. – Az előbbi esetben ugyanis bebizonyosodik, hogy Kulcsár Attila, a brókercég befektetési tanácsadója valótlanságot állított gyanúsítotti kihallgatásakor – közölte a jogász.
Kerék Csaba vallomása során részletekbe menően és igen aprólékosan beszámolt bizonyos ügyleteiről, illetve azok mechanizmusáról. Ennek során a nyomozók rákérdeztek különböző cégekkel kapcsolatos ismereteire, de a sajtóban rendszeresen emlegetett nevek nem merültek fel a kihallgatáson – tudta meg a Magyar Nemzet a Britton Kft. vezetőjének védőjétől. Korábban Répássy Róbert (Fidesz) úgy nyilatkozott, hogy a brókerbotrány a szocialista párt közvetlen közelébe ért Kerék Csaba letartóztatásával.
Török László
Orbán Viktor: Magyarország a középmezőny élére kerülhet a bérszínvonalban