Múlt kedden tartotta első háttérbeszélgetését a sajtó képviselőivel Gyurcsány Ferenc, Magyarország miniszterelnöke. Az eseményre azonban a Magyar Nemzet – több más orgánummal együtt – nem kapott meghívást. A lap úgy tudja, a tájékoztató témája a Balatonőszödön, illetve Budapesten a múlt héten megtartott baloldali, A haladó kormányzás címet viselő konferencia volt, ám információik szerint a sajtó jelenlévő képviselői szabadon kérdezhettek minden témában.
A Magyar Nemzet kérdésére Batiz András, az egyik kormányszóvivő elismerte a tájékoztató tényét. Elmondta azt is, a résztvevők listájáról Gyurcsány Ferenc döntött, indoklása szerint olyan orgánumok képviselőit hívta meg, akikről úgy ítélte meg, hogy „kellő szakmaisággal” közelítenek a témához, azaz a baloldali kormány- és államfők magyarországi találkozójához. Batiz arra hivatkozott, hogy a találkozóra a Magyar Nemzeten kívül másokat (televízió, internetes portál) sem hívtak meg. Arra a kérdésre, hogy mi volt az a szempont, amely alapján a kormányfő „szakmai alapon” döntést hozott, azt válaszolta: a miniszterelnök úr ezt el tudja dönteni.
Ismert: a Magyar Nemzet diszkriminációja nem újdonság ebben a parlamenti ciklusban. Korábban Gál J. Zoltán nem hívta meg a lapot azokra a kormányszóvivői háttér-tájékoztatókra, amelyeken lényegesen több információt osztott meg a kiválasztottakkal az exszóvivő, mint amennyit a hivatalos tájékoztatón elmondott. Akkor a most kancelláriai politikai államtitkárrá avanzsált szocialista politikus azzal indokolta ezt, hogy a Magyar Nemzetet nem tekinti újságnak. Közismert az is: az új kormány azzal kezdte működését, hogy első informális, összeszoktató ülésén döntést hozott a Magyar Nemzet, a Hír TV és a Heti Válasz negatív diszkriminációjáról. Mint arról hírt adtunk, egyes minisztériumok nyíltan is beismerték ezt. Gál J. új posztja elfoglalása előtt bejelentette: az új kabinet „egyirányú kommunikációt” akar folytatni.
A kirekesztés ellen. Elfogadhatatlannak tartja a Magyar Elektronikus Újságírók Szövetsége az ellenzéki sajtó háttérbe szorítására irányuló törekvést az állami szervek részéről, és felszólít minden újságírót, hogy ítéljék el a tájékoztatási diszkrimináció minden formáját. A szervezet közleménye szerint nem érti a demokráciát az, aki kormányzati pozícióban van és ki akarja rekeszteni az ellenzéki sajtót a tájékoztatásból. A Magyar Nemzet (és a magyar nemzet) kirekesztése a minisztériumokból elfogadhatatlan, törvénytelen törekvés, hiszen az állami szervek kötelessége a tájékoztatás – olvasható a szövetség közleményében.