Iráni pénzek Kerry kampányában?

John Kerry demokrata elnökjelölt kampányának támogatására mintegy 50-100 ezer dollárt kapott egy ellentmondásos iráni kapcsolatokkal rendelkező házaspártól. Az összeg egy része törvénysértő módon vándorolt a demokratákhoz – John Kerry mellett kampányoltak fekete politikai vezetők egy istentiszteleten Miamiban.

Simon Zoltán
2004. 10. 19. 9:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

The Washington Times

John Kerry demokrata elnökjelölt kampánycsapata szerint Susan Akbarpour és férje, Faraj Aalaie egyenként 50000 és 100000 dollár közötti kampánytámogatást gyűjtöttek be a Kerry-Edwards kettősnek. A Washington Times szerint ezzel a pénzzel van néhány probléma. Először is a pár iráni kapcsolata. Susan Akbarpour úgy érkezett Amerikába, hogy politikai menedékjogot kért, mondván hogy az iráni rezsim üldözi. Ennek némiképp ellent- mond az, hogy kaliforniai bírósági dokumentumok szerint Akbarpour kisasszony még az USA-ba érkezése után is meglehetősen jó viszonyban volt több iráni kormányszervezettel. Emellett a radikális iszlámot képviselő iráni rezsim lelkes szószólójává vált amerikai évei alatt. Iráni tévériportereknek azt is sikerült elcsípniük, mikor Akbarpour az iráni nép szabadsága mellett tüntetőkre kiabált Los Angelesben. És bár a Clinton adminisztráció megtiltotta az amerikai befektetéseket Iránban, a hölgy pont az ilyen befektetések mellett lobbyzott. Az már csak hab a tortán, hogy mikor 2002. június 17-én Akbarpour kisasszony az első nagyobb összeget átutalta Kerry kampánystábjának, akkor még nem is volt sem amerikai állampolgár, sem állandó lakos. A hatályban levő törvények márpedig csak ilyen személyeknek teszik lehetővé a politikai kampányok támogatását.

Human Events

Ugyan Amerikában vigyázniuk kell a templomoknak, nehogy politizáljanak, mert akkor elvesztik adómentes státuszukat, Gaston Smith tiszteletes úgy mutatta be John Kerryt egy Miami-beli templomban tartott istentiszteleten, mint az Egyesült Államok következő elnökét. A jelenlevő fekete politikai vezetők egyike, Al Sharpton, pedig élesen bírálta az elnököt, és a 2000-es választás miatti bosszúról szónokolt (azaz kiabált a híradások szerint), aminek szerinte most jött el az ideje.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.