Vagyonokat zároltak a brókerügyben – volt idő a pénzkimenekítésre

Körülbelül ötven magán- és jogi személlyel szemben foganatosítottak vagyonzárolást május 5-én, mivel megalapozott a gyanú, hogy az érintettek a K&H Equities Rt.-nél elsikkasztott milliárdokból részesültek – erősítették meg lapunk információját a Fővárosi Bíróság sajtóosztályán.

Magyar Nemzet
2005. 06. 01. 18:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Pesti Központi Kerületi Bíróság (PKKB) döntése nem jogerős, ettől függetlenül az intézkedést életbe léptették. Zárolták a Britton Kft., a Kartonpack Rt. (a tőzsdei cég papírjaival már jó ideje nem kereskednek), a Novoprint Rt. és a BR Immobilia Kft. teljes vagyonát és a Globe International Investment Ltd. 41 millió forintját. Ezen vállalkozások mind a bűncselekmény-sorozatban meggyanúsított személyekhez (így Mészáros Jánoshoz és Kerék Csabához) köthetők, bár a Novoprinten már túladtak a gyanúsítottak, így a kényszerintézkedés következményeivel az új tulajdonosoknak kell megküzdeniük.

A PKKB döntésében szerepel az is, hogy ezen cégek esetében vagyon-kimenekítésre utaló jeleket tapasztaltak, ezért különösen indokolt a zárolás. Az ügyben tájékozott forrásaink azonban megjegyezték: mivel a brókerbotrány két évvel ezelőtt robbant ki, a pénzkimenekítésre elég idejük volt az elkövetőknek. A hatóságok valószínűleg ezt megtapasztalhatták Schönthal Henrik vagyonának zárolásakor is, aki már évek óta elhagyta az országot, és a legfrissebb hírek szerint Dél-Amerikában időzik.

A TV2 volt elnökéhez, Pintér Dezsőhöz köthető Eurocom Hungary Kft. (a cég ügyvezetője a médiavállalkozó munkatársa, Könnyű Attila) 270 millió forintja került zár alá, míg egy másik volt médiamunkás, Forró Tamás családi vállalkozása, a Tízezer Kft. 147,6 millió forintjához nem férhet hozzá. Úgy tudjuk, a zárolások több ügyvédi irodát – köztük a Czeglédi és Társai Ügyvédi Irodát – is érintettek. Czeglédi László egyébként jelenleg az MTV Közalapítvány kuratóriumának elnöke. – Van egy nem jogerős végzés arról, hogy húszmilliós összeget szeretnének lefoglalni, de ez a pénz már nincs a számlánkon – nyilatkozta lapunknak Czeglédi. Elmondta: az összeg egy cégeladásból származott, a szerződést az iroda egyik munkatársa kötötte, és a pénz nyolc napig volt a számlájukon, majd az eladónak továbbították azt. Hozzátette: ügyfelüknek nem volt köze a K&H-ügyhöz. Értesüléseink szerint Kónya Imre volt belügyminiszter számláján kilencmillió forintot zároltak, míg a Mercedes Benz Magyarország Kft.-nél egy személyautó ára erejéig történt intézkedés, amelyet amiatt foganatosítottak nem jogerősen, mert Schönthal Henrik korábban vásárolt egy gépjárművet a cégtől.

Információink vannak a K&H Bankban folyamatban lévő belső vizsgálat eddigi eredményeiről is, amely több lényeges ponton is eltér a rendőrségi nyomozás megállapításaitól. Azt egyelőre nem sikerült megtudnunk, hogy a bank, illetve a nyomozó hatóság által megrendelt tőkepiaci szakértői vélemény közötti különbségek miből tevődnek össze.




A Kartonpack a BÉT honlapján szerdán bejelentette, hogy a határozat ellen fellebbezést nyújtott be a Fővárosi Bírósághoz, azonban többet a társaság nem közölt – tudta meg az MNO. A többi érintettől is érkeztek már fellebbezések, így az Fővárosi Bíróság dönt majd másodfokon, jogerősen a zárolásokról.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.