A Pesti Központi Kerületi Bíróság (PKKB) döntése nem jogerős, ettől függetlenül az intézkedést életbe léptették. Zárolták a Britton Kft., a Kartonpack Rt. (a tőzsdei cég papírjaival már jó ideje nem kereskednek), a Novoprint Rt. és a BR Immobilia Kft. teljes vagyonát és a Globe International Investment Ltd. 41 millió forintját. Ezen vállalkozások mind a bűncselekmény-sorozatban meggyanúsított személyekhez (így Mészáros Jánoshoz és Kerék Csabához) köthetők, bár a Novoprinten már túladtak a gyanúsítottak, így a kényszerintézkedés következményeivel az új tulajdonosoknak kell megküzdeniük.
A PKKB döntésében szerepel az is, hogy ezen cégek esetében vagyon-kimenekítésre utaló jeleket tapasztaltak, ezért különösen indokolt a zárolás. Az ügyben tájékozott forrásaink azonban megjegyezték: mivel a brókerbotrány két évvel ezelőtt robbant ki, a pénzkimenekítésre elég idejük volt az elkövetőknek. A hatóságok valószínűleg ezt megtapasztalhatták Schönthal Henrik vagyonának zárolásakor is, aki már évek óta elhagyta az országot, és a legfrissebb hírek szerint Dél-Amerikában időzik.
A TV2 volt elnökéhez, Pintér Dezsőhöz köthető Eurocom Hungary Kft. (a cég ügyvezetője a médiavállalkozó munkatársa, Könnyű Attila) 270 millió forintja került zár alá, míg egy másik volt médiamunkás, Forró Tamás családi vállalkozása, a Tízezer Kft. 147,6 millió forintjához nem férhet hozzá. Úgy tudjuk, a zárolások több ügyvédi irodát – köztük a Czeglédi és Társai Ügyvédi Irodát – is érintettek. Czeglédi László egyébként jelenleg az MTV Közalapítvány kuratóriumának elnöke. – Van egy nem jogerős végzés arról, hogy húszmilliós összeget szeretnének lefoglalni, de ez a pénz már nincs a számlánkon – nyilatkozta lapunknak Czeglédi. Elmondta: az összeg egy cégeladásból származott, a szerződést az iroda egyik munkatársa kötötte, és a pénz nyolc napig volt a számlájukon, majd az eladónak továbbították azt. Hozzátette: ügyfelüknek nem volt köze a K&H-ügyhöz. Értesüléseink szerint Kónya Imre volt belügyminiszter számláján kilencmillió forintot zároltak, míg a Mercedes Benz Magyarország Kft.-nél egy személyautó ára erejéig történt intézkedés, amelyet amiatt foganatosítottak nem jogerősen, mert Schönthal Henrik korábban vásárolt egy gépjárművet a cégtől.
Információink vannak a K&H Bankban folyamatban lévő belső vizsgálat eddigi eredményeiről is, amely több lényeges ponton is eltér a rendőrségi nyomozás megállapításaitól. Azt egyelőre nem sikerült megtudnunk, hogy a bank, illetve a nyomozó hatóság által megrendelt tőkepiaci szakértői vélemény közötti különbségek miből tevődnek össze.
A Kartonpack a BÉT honlapján szerdán bejelentette, hogy a határozat ellen fellebbezést nyújtott be a Fővárosi Bírósághoz, azonban többet a társaság nem közölt – tudta meg az MNO. A többi érintettől is érkeztek már fellebbezések, így az Fővárosi Bíróság dönt majd másodfokon, jogerősen a zárolásokról.