Révész Máriusz: A KSH-t a pénzügyminisztériumból irányítják

Fidesz szóvivője szerint „a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) mára odáig süllyedt, hogy kézi vezérléssel, a Pénzügyminisztériumból (PM) irányítják munkáját. Nem csoda, hogy a külföldi elemzők nem hisznek a magyar számoknak"; Révész Máriusz erről szombaton, a KSH épülete előtt beszélt.

MNO
2005. 09. 03. 11:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A napokban a KSH leírta a PM-ből kapott adatokra hivatkozva, hogy az éves költségvetési hiány teljesült. Ezért Katona Tamás (a PM közigazgatási államtitkára) óriási balhét csapott, mert nem tetszett a megfogalmazás módja – mondta a szóvivő. Mint emlékeztetett: Pukli Péter, a KSH jelenlegi elnöke úgy gondolta, áldozatot kell hoznia és elbocsátotta a tájékoztatási osztály két vezetőjét, Szabó Istvánt és Friss Pétert, utóbbi „köztudottan baloldali elkötelezettségű„.

Révész Máriusz KSH-s dolgozóktól származó információkra hivatkozva elmondta: „Katona Tamás kézi vezérléssel irányítja a KSH-t, a PM mindenbe napi szinten beleszól. Fontosabb kiadványok csak a PM-mel, Katona Tamással történt egyeztetés után jelenhetnek meg”. Hozzátette: a KSH-nak olyan intézménynek kellene lennie, amely a kormánytól függetlenül szolgáltat adatokat.

Révész Máriusz közölte: „annak idején még Mellár Tamást is berendelte Katona több munkatársával együtt. Valószínűleg Mellár Tamás elbocsátásának a fő oka az lehetett, hogy nem mutatott kellő rugalmasságot a megfelelő instrukciókkal kapcsolatban„.
Mint elmondta: a KSH elnöki posztjáról 2003-ban indoklás nélkül felmentett Mellár Tamás jogerősen megnyerte a munkaügyi pert a hivatallal szemben. Ezt követően felmentették a KSH két alelnökét, Soós Lőrincet – aki szintén jogerősen megnyerte a munkaügyi pert – és Vukovich Gabriellát, akinek a perében várhatóan szeptemberben hoz döntést a bíróság.

Szintén a KSH munkatársaira hivatkozva mondta Révész Máriusz, hogy az ott dolgozók „az elmúlt évtizedekben nem emlékeznek ilyenfajta befolyásolásra, pedig az 1980-as évek végén is nagy nyomás alatt voltak, hogy bizonyos adatokat ne hozzanak nyilvánosságra, de hogy az adatokat megváltoztassák, olyanra nem emlékeznek”. Mint hozzátette, „időközben a KSH-nak az a munkatársa is beadta felmondását, aki a költségvetési hiányt számolja. Vitába keveredett Katona Tamással és a PM-mel azzal kapcsolatban, hogyan kell a PPP-beruházásokat a költségvetési hiányba beszámítani„.

Másik példaként az európai uniós támogatásokat említette. Mint mondta, míg a kormány egész évben azt állította, hogy az uniótól több pénzt kapunk mint amennyit befizetünk, ennek ellenére az Állami Számvevőszék jelentése szerint 2004-ben Magyarország nettó befizető volt.

Forrás: hirado.hu

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.