A Magyar Rádiónak adott interjúban Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke az államháztartási reformok megvalósulásától tette függővé az euró 2010-es bevezetését. Ennek elmaradása esetén szerinte is két-három évvel el kell csúsztatni a közös fizetőeszközhöz való csatlakozást. Ez viszont azt is jelenti, hogy a környező országok utolérnek és lehagynak bennünket a következő években.
Parragh úgy véli, hogy a halasztás miatt föl kell készülni a forint elleni támadásokra, hiszen az utolsók között leszünk, csökkenni fog a befektetői bizalom . A kamara meggyőződése, hogy jövő nyáron az országgyűlési választásokat követően a befektetők nagyon világos üzeneteket fognak eljuttatni a kormányzatnak, és ez lesz az utolsó pillanat, amikor, ha nincs érdemi lépés, akkor azt súlyos következmények követik.
Parragh László elmondta azt is: támogatja az euró 2010-es bevezetését, ugyanakkor figyelmeztetett arra is, hogy bárki lesz is kormányon a jövő nyártól, elengedhetetlen lesz az elosztási rendszerek, például az egészségügy reformja. Viszont lobbiznia kellene Magyarországnak más, új tagállamokkal együtt azért, hogy az államháztartási hiány elszámolásából az unió vegye ki az infrastrukturális beruházásokat.
A kamarai elnök a Krónika kérdésére azt is kijelentette: az euró majdani átváltási árfolyamát már két évvel ezelőtt szakértők és befektetők 260–265 forintos árfolyamon képzelték el, ennél pedig ma jóval erősebb a forint.
(radio.hu)
Vizsgálat indult Franciaországban a X ellen, mert az algoritmusa alkalmas lehet külföldi beavatkozásra
