A szerdai helyszíni szemle jegyzőkönyveinek ismertetésével folytatódott a nyolc halálos áldozatot követelő móri bankrablás másodfokú tárgyalása a Fővárosi Ítélőtáblán. A jegyzőkönyv szerint egyebek mellett be tudták azonosítani, az áldozatok közül ki hol halt meg a rablás során. A bíróság ismertette egyes tanúk vallomását a móri üggyel összefüggésben, az elsőrendű vádlott felismertetéséről szóló jegyzőkönyveket, valamint Kaiser Ede telefonjának híváslistáját, mely a védelem szerint egyértelműen bizonyítja, hogy a móri mészárlás idején Kaiser Csepelen volt.
A móri bankrablással kapcsolatba hozott Hajdú László esetében az elsőfokú ítélet hatályon kívül helyezését kérte a fellebbviteli főügyészség képviselője a másodfokú tárgyaláson – tudatta a Magyar Rádió. Sehrné Bagi Edit érvelése szerint a bíróság nem bírálta el Hajdú László cselekményét a móri ügyben, holott minden bizonyítékot beszerzett ehhez. Ismert: Hajdút 15 év fegyházra ítélték fegyveres rablások miatt első fokon, de a móri rablógyilkosságban nem mondták ki bűnösségét. Kaiser Ede esetében az ügyésznő megalapozottnak mondta az első fokon kirótt tényleges életfogytiglani fegyházbüntetést.
A csütörtöki tárgyaláson ismertették azt az ügyészségi jelentést is, amelyből kiderül: szerdán a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai kihallgatták azt a két embert, akik azt állították: információik vannak a móri rablással kapcsolatban, és annak gazdasági hátteréről be tudnak számolni – jelentette a HavariaPress. A Blikk cikke szerint a két férfi azt állítja: nem Kaiser Ede és ismeretlen társa támadta meg 2002. május 9-én a móri Erste Bankot. A támadás célja sem a pénzszerzés volt, hanem egy korábban végrehajtott, Szlovákiához köthető gazdasági tranzakció számítógépes rendszerben való megsemmisítése – írja a lap.
A két férfi a vallomását feltételekhez kötötte, az ellenük folyó eljárások megszüntetését kérték, illetve azt, hogy kerüljenek be a tanúvédelmi programba. Mivel mindkettejük ügye bírósági szakaszban van, vádalkura nincs lehetőség. A jelentés felolvasása után megkezdődtek a perbeszédek, ezért a bizonyítási indítványt gyakorlatilag elutasították.
Az elsőrendű vádlott, Kaiser Ede védője az első fokú ítélet hatályon kívül helyezését és új első fokú eljárás lefolytatását indítványozta. Dezső Antal hivatkozott arra, hogy a Fővárosi Bíróság tavalyi ítéletében nem tett eleget indoklási kötelezettségének, iratellenes következtetéseket vont le, és eljárási szabálysértések is történtek. Az ügyvéd perbeszédében visszautalt a fellebbviteli főügyészég indítványára, amely Hajdú László esetében új eljárás lefolytatását indítványozta. Szerinte a két ügy nem választható el egymástól.
A táblabíróságon egyébként a csütörtökin kívül még három tárgyalási napot tűztek ki, ítélethirdetés október 27-én várható.

Ez vár a magyar nyugdíjasokra 2025-ben – jó hír érkezett