Gyurcsány nem az SZDSZ-ért aggódik

Magyarország hosszabb távú érdekének nevezte Gyurcsány Ferenc miniszterelnök mai, szokásos heti rádiónyilatkozatában, hogy a két nagy párt mellett kisebb pártok is bejussanak a parlamentbe. A kormányfő arra is kitért: miről beszélgetett az Országgyűlésben Orbán Viktorral. • Gyurcsány Ferenc a törvényjavaslatot várja• Orbán Viktor levélben kéri Gyurcsány véleményét a garanciatörvényről• A kormányfő írásban várja Orbán, illetve az MSZP javaslatát• Pető beszólt Gyurcsánynak• Orbán nemzetigarancia-törvényt javasolt

MNO
2005. 11. 08. 14:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ha megkérdezzük az embereket, hogy mit gondolnak, egy többpárti képviseletből álló parlament jobb-e, vagy ha csak két párt van benne, akkor azt fogja mondani az emberek túlnyomó többsége, hogy a többpárti parlamentet jobban szeretik. 1990 óta úgy alakult az életünk, hogy minden egyes ciklusban egyre kevesebb párt jutott be a parlamentbe – jelentette ki Gyurcsány Ferenc a Magyar Rádiónak adott, szokásos keddi interjújában. Arra a kérdésre, hogy a választójogi törvény tervezett megváltoztatása mit jelent: az SZDSZ-ért és az MDF-ért aggódik-e, esetleg a Munkáspártot, a MIÉP-et és a Jobbik által létrehozott Harmadik oldalt látná-e szívesen a parlamentben, a miniszterelnök kifejtette:

– Én a magyar demokrácia egy nagyon fontos jellemvonásának esetleges eltűnéséért aggódom (...) Bennem ilyenfajta aggodalom egyes pártokért nincsen.

Gyurcsány a riporter érdeklődésére cáfolta, hogy előre kitervelte volna feltűnést kiváltó lépését, amikor átsétált a Fidesz padsoraiba, s oda beülve elbeszélgetett Orbán Viktorral. A kormányfő kérdésekre válaszolva elmondta: pártközi egyeztetést javasolt az adott kérdésben a Fidesz elnökének. „Azt mondtam, hogy példának okáért az fontos része a biztonságnak, hogy mindegyikünk úgy érezheti ebben az országban, hogy nem hazaáruló csak azért, mert mást gondol, hogy a nyugdíjasok megkapják a 19 ezer forintjukat, hogyha azt korábban törvény rögzítette és nem lehet tőlük elvenni, hogy egy miniszterelnök nem mondhatja azt, hogy akkor holnap visszavesszük a vagyont, ha mi így gondoljuk” – summázta Orbánhoz intézett szavait.

A diplomácia nem titkos – fejtette ki Gyurcsány, amikor a riporter Jeszenszky Géza volt amerikai nagykövet kritikájával szembesítette. Az Antall-kormány külügyminisztere felrótta a posztot jelenleg betöltő Somogyi Ferencnek a nagykövetek leveleinek nyilvánosságra hozását. Gyurcsány most így fogalmazott: „A diplomácia nagyon kicsike része titkos. Az, hogy a jelentések ilyen-olyan védelemmel el vannak látva, ez nem jelenti azt, hogy a jelentések egyik vagy másik része jól megfontoltan nem hozható nyilvánosságra.” Hozzátette: bízik Somogyi szakértelmében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.