A képviselőcsoport továbbra is határozottan nehezményezi, hogy a közgyűlés szociálliberális többsége lesöpörte minden olyan javaslatát, amelyben a magyar nemzet kiválóságainak akart méltó emléket állítani.
A MIÉP–Jobbik erőfeszítése ellenére sem lehet szobra fővárosi közterületen Wass Albertnek, Prohászka Ottokárnak, és nincs utca elnevezve az 1956-os hősről, Tóth Ilonáról. A MIÉP–Jobbik elfogadhatatlannak tartja, hogy Mindszenty József szent életű hercegprímás emlékét nem őrzi Budapesten róla elnevezett közterület, de például a vörös terror népbiztosának, Varga Jenőnek közintézmény (szakközépiskola) állít emléket.
A MIÉP–Jobbik szerint a koncepciós eljárás során kivégzett Bárdossy László valós történelmi szerepét mindenképpen tisztázni kellene, és így tálalni az utókornak. Figyelembe kellene venni azt a megállapítást, amit Bárdossy 1946-os tárgyalásakor védőbeszédében mondott. Eszerint: „Ha mi 1941-ben nem állunk be a háborúba, és 1944-ben nem engedjük be a németet, akkor bizony aligha akadt volna, aki ma itt, a főtárgyalásomon az ügyész úrnak tapsolhatna, mert eltiport volna bennünket a német és a környező bosszú lihegő áradata” – áll a dokumentumban.
Vizsgálat indult Franciaországban a X ellen, mert az algoritmusa alkalmas lehet külföldi beavatkozásra
