Der Standard (derstandard.at)
A baloldali osztrák napilapban Gregor Mayer Rendőrségi botrány Magyarországon című tudósításában foglalkozik a biztonsági szervek körüli skandalumokkal. Nemi erőszak, korrupció, lopás, csempészet: láthatóan nincs olyan bűncselekmény, amit a magyarországi rendőrök és titkosszolgálati munkatársak ne követnének el – írja Mayer. Gyurcsány Ferenc most úgy döntött, hogy egy csapással megoldást keres: elbocsátotta igazságügy-miniszterét és leváltotta a rendőrség és a hírszerzés vezetőit. A lap ismerteti a személyi változásokat, s arra is kitér, hogy a Nemzetbiztonsági Hivatal is beszédtémává vált: a vámhatóságok egy állítólagosan jótékonysággal foglalkozó alapítvány nyomára bukkantak, mely adománynak nyilvánított, és ezért a több millió euró értékben vámmentesen behozott élelmiszert eladták a nagykereskedőknek. Mint kiderült, az alapítvány kuratóriumában több egykori és még aktív titkosszolgálati vezető ült. Közéjük tartozott egy volt NBH vezető, egy aktív főosztályvezető és a hivatal egyik szakjogásza – olvasható az osztrák orgánumban.
Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)
A konzervatív német napilapban Manfred Schafers Cinikus és erkölcsileg a legmélyebben elítélendő című cikkében ismerteti a német fejlesztési miniszter asszony lesújtó véleményét a keselyűként viselkedő pénzügyi alapokról. Afrika és a többi fejlődő ország felett köröznek a már említett dögevő madárként egyes befektetési alapok, legfrissebb áldozatuk Zambia, mellyel a G-8-as csoport országainak pénzügyminiszterei is foglalkoztak a tagállamok Postdam melletti werderi találkozóján. A miniszterek kifejezték nyugtalanságukat amiatt, hogy egyesek megkísérlik bíróságok előtt érvényesíteni a rendkívül eladósodott fejlődő országokkal szembeni követeléseiket, s ígéretet tettek a probléma kezelésére. Heidemarie Wieczorek-Zeul (SPD) fejlesztési miniszter is aggodalommal figyeli az eseményeket és úgy fogalmazott ezen alapokkal kapcsolatban, hogy viselkedésük cinikus, és erkölcsileg a legmélyebben elítélendő, hiszen tevékenységük arra irányul, hogy a legszegényebb államok terhére profithoz jussanak.
Der Spiegel (spiegel.de)
A baloldali hírmagazinban Carsten Volkery A négy, aki harcolni akar című cikkében foglalkozik Kurt Beck merész húzásával és az SPD vezetésének radikális átalakításával. Kurt Beck SPD-elnök hatalmi demonstrációja sikerült. Kezes bárányként bólintottak a pártgrémiumok a kijelölt alelnökökre, Frank-Walter Steinmeier külügyminiszterre, Peer Steinbrück pénzügyminiszterre és Andrea Nahlesre. (Mint az elemzők megjegyzik, Nahles ezzel visszakerült az SPD első vonalába, ahonnan az akkori elnök, Franz Müntefering megbuktatásában betöltött szerepe miatt került ki.) A kritikusok elnémultak, még a keleti tartományokból sem érkeznek bíráló hangok, pedig 1993 óta mindig állítottak egy alelnököt. A Baloldali Párttól világosan elhatárolta magát az SPD vezetése. Mint a párt balszárnyához tartozóként számon tartott Andrea Nahles megfogalmazta, ő nem lát a Baloldali Párthoz közös kapcsolódási pontokat. Amint azt Steinmeier is megerősítette, a külpolitikában sincsenek közös területek.
Így készül Orbán Viktor a ma esti holland-magyar meccsre