Az ellenzéki politikus kiemelte: május elseje után a hallgatók azzal szembesültek, hogy a vonatjegyek ára 17 százalékkal emelkedett, a kedvezmény 67,5 százalékról 50 százalékra csökkent, így a diákoknak 80-100 százalékkal többet kellett fizetniük a pénztárnál.
A bérletvásárlásnál a támogatás 90 százalékról 67,5 százalékra csökkent, a tanulóknak háromszor annyit kell fizetniük a bérletükért, mint május előtt – tette hozzá. Szijjártó Péter közölte, hogy a Fidesz ifjúsági szervezete szerdára tervezett tüntetésének célja, hogy végre meghallja a miniszter is a fiatalok hangját. Mint elhangzott, a Fidesz határozati javaslatot nyújt be, amiben arra kéri a kormányt, vizsgálja felül a diákkedvezmények és hallgatói kedvezmények csökkentését, illetve a jegyárak drasztikus növelését.
Hankó Faragó Miklós (SZDSZ) a Rába habzása ügyében emelte fel a szavát. Mint kiemelte, a magyar vélemény az ügyben az, hogy az osztrák oldali szennyező források együttes hatása okozza a folyó magyarországi szakaszának habzását. A környezetvédelmi minisztertől tájékoztatást kért, hogy mi a tárca következő lépése az ügyben.
Fodor Gábor környezetvédelmi miniszter válaszában közölte: szerdán áll fel az akciócsoport, amely az osztrák és a magyar miniszter által delegált tagokból áll. Hozzátette: ezt követően néhány napon belül összehívja a bizottság alakuló ülését a Rába mellé, hogy az akciócsoport a helyszínen tájékozódjon arról, milyen problémákkal kell szembenézni az ott élőknek.
Tóth József (MSZP) felszólalásában a főváros XIII. kerületében a múlt vasárnap átadott Radó György Központi Honvédkórházról beszélt. Mint mondta, a kórház szolgáltatásait a rendészeti dolgozók és a vasutasok mellett a főváros lakói is igénybe vehetik.
Szekeres Imre honvédelmi miniszter közölte: a kórházi és rendelőintézeti komplexum nemcsak a Magyar Honvédség egészségügyi ellátását biztosítja, hanem a július 1-én megalakuló Állami Egészségügyi Központ (ÁEK) integrált részeként működik.
Katona Kálmán (MDF) arról szólt, hogy a kormánynak aszálystratégiát kell kidolgoznia. Mint mondta, már több mint ötven napja nem esett elegendő csapadék, és a vízhiányból származó kár is vízkár.
Gőgös Zoltán, az FVM államtitkára válaszában közölte: a tárca 2003-ban kidolgozta a nemzeti aszálystratégia tervezetét, ennek alapján készült el 2006-ban a nemzeti aszálystratégia végrehajtására vonatkozó kormánytervezet.
Salamon László (KDNP) arról beszélt, hogy a kormány a gyülekezési törvény módosításának előkészítésére három szakértőt kért fel, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) azonban hiába kérte a szakértők által készített tervezetet a miniszterelnöktől.
Kondorosi Ferenc igazságügyi államtitkár azt mondta: a TASZ a miniszterelnöktől a szakértők által készített tervezetet kérte, és pert indított a bíróságon, hogy az kötelezze a kormányfőt a tervezet kiadására. A bíróság azt állapította meg, hogy a felkért alkotmányjogászok nem alkottak bizottságot. Mivel nem jött létre bizottság, ezért a nem létező bizottság tervezetet sem készíthetett, amit a miniszterelnök sem küldhetett el a TASZ-nak – tette hozzá.
MTI
Nincs pardon a drogkereskedőkkel szemben
