Országjáró körútra indulnak az MDF-es kabinetvezetők – ennek első állomása Veszprém –, s a megyeszékhelyeken egy-egy kiemelt témakörről fejtik ki a véleményüket sajtótájékoztatón, illetőleg fórumon az érdeklődők előtt – közölte Kajdi József. Mint mondta: Veszprémben az egészségügy és az MDF nemzeti vitalitás programja a kiemelt téma, így a bakonyi megyeszékhelyen a népjóléti, valamint az ifjúsági és sportkabinet vezetője tart fórumot.
Kajdi szerint „azt látjuk a két nagy politikai oldal részéről„, hogy „verbális sárdobálás” zajlik, ám ezzel a politikai stílussal az MDF szakít, nem azonosul, hanem inkább a szakmai munkára fordítja a figyelmét. „A politika feladata merőben más, mint amit a két nagy politikai erő képvisel„ – vélekedett az MDF kabinetkoordinátora azt is hangsúlyozva: az MDF abban hisz, hogy a politika feladata valóban az emberek képviselete és a mindennapi kérdésekre adandó válasz. „Ezek a válaszok azonban nem érzelmi, hanem szakmai alapon adhatók meg” – tette hozzá.
Kajdi József ismertetése szerint a 2006 decemberében elindított szervezés révén ma már 15 kabinetje van a pártnak, idén pedig még további kabineteket állítanak fel.
Pusztai Erzsébet, az MDF népjóléti kabinetjének vezetője a sajtótájékoztatón azt hangsúlyozta, hogy „a kormány egy rosszul felépített programot valósít meg, reális ütemezés és valódi egyeztetés nélkül„. Az egészségügyi szakpolitikus szerint a kormány „fordítva, a tető felől kezdve próbálja a házat átalakítani”, mert – mint mondta – úgy csökkentette a kórházi ágyak számát, hogy nem növelte legalább ezzel egy időben az egynapos sebészeti és a járóbeteg-szakellátási helyeket és a rá fordítható órák számát.
Pusztai Erzsébet rámutatott: az MDF egyáltalán nem híve a több-biztosítós rendszernek, mert szerinte „nem a biztosítók közötti verseny oldja meg a problémákat, hanem a szolgáltatók közötti verseny, ha nem éppen az ellenkező irányba indult volna el a kormány„. A politikus hangsúlyozta azt is, hogy a biztosításfelügyeletnek ugyanakkor válaszolnia kellene arra a kérdésre, kötelezhető-e egy kórház olyan ellátásra, amit nem fizetnek ki. Valamikor ugyanis a ki nem fizetett munkát rabszolgamunkának hívták, s ezt sürgősen meg kell szüntetni az egészségügyben – vélekedett Pusztai Erzsébet.
(MTI)
Vizsgálat indult Franciaországban a X ellen, mert az algoritmusa alkalmas lehet külföldi beavatkozásra
