Al-Dzsazíra
Az amerikai New York Times kedden megjelent cikke szerint titkos CIA- börtön működik Mauritánia területén. A szerző, Seymour Hirsch úgy tudja: a létesítményt még az előző kormányzat idején nyitották, és jelenleg 39, terrorista merényletekben való részvétellel gyanúsított személyt tartanak ott fogva. Hirsch szerint ezt támaszthatja alá az a tény is, hogy az előző elnök, Muávija Valad Szídí Ahmed idején a mauritániai vezetés olyan szoros kapcsolatokat ápolt a Bush-kormányzattal, hogy az amerikai katonák minden előzetes engedély nélkül léphettek az észak-afrikai arab állam területére. A hír óriási felháborodást keltett, amelyre való tekintettel az ellenzéki pártok egy vizsgálóbizottság azonnali felállítását követelték. A jelenlegi kormányzat mindent cáfolt. Nemrég a mauritániai hírügynökségen keresztül (AMI) hivatalos közleményt tettek közzé, mely szerint Mauritánia egy demokratikus ország, ami tiszteletben tartja a nemzetközi törvényeket, és megállapodásokat.
Al-Manár
Izrael bizonyos feltételek mellett hajlandó folyósítani a palesztinoknak a 2005, vagyis a Hamász választásokon való győzelme óta befagyasztott adókat. A bejelentés Ehud Olmert szájából hangzott el az izraeli biztonsági tanács rendes heti ülésén, miután ennek lehetőségeiről Sarm as-Sejkben tárgyalt Hoszni Mubárak egyiptomi, és Mahmúd Abbász palesztin államfővel, illetve II. Abdalláh jordán királlyal. Olmert szerint a palesztinok pénzének folyósítására csakis fokozatosan kerülhet sor, mégpedig azzal a feltétellel, ha abból Iszmail Hanije kormánya semmilyen formában nem részesül. Olmert nemrég Ban Ki Monnal is megvitatta a palesztinok sorsát, és az ENSZ főtitkár kérésére meg is erősítette, hogy „segíteni fogjuk őket gazdaságilag, de csak akkor, ha Mahmúd Abbász államfő hatalma megerősödik.”
As-Sark al-Auszat
Visszalép a jelöltségtől a brit parlament egyetlen külföldi születésű muszlim képviselője, Muhammad Szirvár – írja a szaúdi pánarab lap. Az 54 éves politikus 1997-ben nyerte el székét a glasgow-i választókörben, de a jövőben nem kíván a választásokon indulni, mégpedig azért, mert őt magát, és családját is halálosan megfenyegették. Történt ugyanis, hogy a múlt évben egy háromfős pakisztáni férfiakból álló bűnbanda meggyilkolt egy angol férfit. A banda az igazságszolgáltatás elől Iszlámábádba menekült. Muhammad Szirvár pakisztáni kormányzati kapcsolatait kihasználva elintézte a kiadatásukat, így kerültek vissza az Egyesült Királyságba, ahol életfogytiglani szabadságvesztésre ítélték őket. Az elítéltek családja azonban rossz néven vette Szirvár közbenjárását, és megfenyegették, hogy végeznek vele és gyermekeivel.
Vizsgálat indult Franciaországban a X ellen, mert az algoritmusa alkalmas lehet külföldi beavatkozásra
