A 125 tisztből 87-en végeztek bűnügyi, gazdaságvédelmi, igazgatásrendészeti, valamint 21-en határrendészeti, kilencen vám- és jövedéki igazgatási szakon. Öt levelező tagozatos büntetés-végrehajtás szakos hallgató is letette a tiszti esküt a Szent Korona másolata előtt. Ebben az évben először végeztek nappali tagozatos katasztrófavédelmi szakos hallgatók a Rendőrtiszti Főiskolán, nyolcan tették le tiszti esküjüket szombaton.
Takács Albert igazságügyi és rendészeti miniszter ünnepi beszédében hangsúlyozta: a tisztek nemcsak foglalkozást, hanem hivatást is választottak, nemcsak a törvényeket kell betartaniuk, hanem meg kell felelniük a társadalom és a polgárok elvárásainak is. A miniszter kiemelte, a tiszteknek a szükséges szakmai ismeretek birtokolásán túl tisztában lenniük azokkal a korlátokkal is, amelyeket a törvények állítanak eléjük.
Nem elég, ha egy tiszt felkészült, jó kiállású, jó fellépésű szakember, de gondolkodásmódjának, szemléletének is korszerűnek kell lennie, valódi szakértelmiséggé kell válnia – mondta a miniszter. Hozzátette: elvárja, hogy a tisztek lehetőségeikhez mérten folytassák a tudományos munkát, hogy pályájuk minden szakaszában felkészült tisztek legyenek. Megjegyezte: az esküt tetteken végignézve látszik, hogy komolyan gondolják hivatásukat, és azt sugallják, hogy jó tisztek lesznek. Takács Albert – mint mondta – bízik abban, hogy az esküt tett tisztek munkába állásával sokat nyernek a rendészeti szervek és a társadalom egésze. Felszólította a felavatott tiszteket, hogy szeressék a munkát, amit végeznek, szolgálják Magyarország polgárait, és tiszteljék őket, mert a tisztelet viszont-tiszteletet szül. A Rendőrtiszti Főiskola ünnepélyes tisztavatásán részt vett Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság elnöke, a kormány, a minisztériumok, a társszervek, a tudományos élet képviselői.
(MTI)
Vizsgálat indult Franciaországban a X ellen, mert az algoritmusa alkalmas lehet külföldi beavatkozásra
